MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy wypłaty dopłat do paliwa rolniczego 2018? Rolnicy czekają na zwrot podatku akcyzowego

AGW
Rozpoczyna się wypłata zwrotu podatku akcyzowego, o który rolnicy wnioskowali w lutym. Każdego roku dwukrotnie gospodarze mogą starać się o taką dopłatę. Kiedy środki trafią do ich rąk? Przypominamy termin wypłat 2018.

Od 3 do 30 kwietnia urzędy gmin i miast mają czas na przekazanie rolnikom należnego zwrotu podatku akcyzowego za pierwszy z okresów. Wnioski do wójta, burmistrza czy prezydenta miasta (w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych) wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) gospodarze składali od 1 do 28 lutego. Dołączane faktury mogły pochodzić z przedziału czasowego 1 sierpnia 2017 - 31 stycznia 2018.

Kolejna szansa na uzyskanie zwrotu w drugiej połowie roku. Rolnicy będą mogli składać wnioski w sierpniu wraz z fakturami pochodzącymi z okresu od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2018 r.

Stawka zwrotu podatku akcyzowego od zakupionego paliwa rolniczego w 2018 r. - 1 zł. Limit zwrotu podatku na ha wynosi 86 zł.

Zwrot podatku akcyzowego będzie wypłacany gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta albo przelewem na rachunek bankowy producenta rolnego podany we wniosku.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Kiedy wypłaty dopłat do paliwa rolniczego 2018? Rolnicy czekają na zwrot podatku akcyzowego - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki