Kibice Lecha Poznań przerwali mecz. Kpiący komentarz Legii Warszawa: Śmierdzi trzecim samobójem

Jacek Czaplewski
Kibice na meczu Lech - Legia
Kibice na meczu Lech - Legia PAP/Jakub Kaczmarczyk
Kibice Lecha Poznań celowo przerwali mecz z Legią Warszawa. Nie mogąc pogodzić się z wynikiem (było 0:2) i sytuacją zespołu w PKO Ekstraklasie rzucili na murawę kilkadziesiąt odpalony rac. Sędzia Szymon Marciniak błyskawicznie przerwał zawody. Wznowił je dopiero gdy sytuacja wróciła do normy. Hit 32. kolejki udało się dokończyć. Po ostatnim gwizdku piłkarze Kolejorza usłyszeli jednak z trybun gwizdy i wulgarną prośbę, by opuścili klub.

Mecz Lech - Legia: oprawy, kibice, frekwencje

Kartoniada "Wstyd" powitała piłkarzy Lecha wychodzących na murawę. Później atmosfera przy Bułgarskiej wcale się nie poprawiła. Główni aktorzy dołożyli zresztą sporo od siebie: najpierw samobójczo trafił Miha Blazić, potem drugi stoper, czyli Bartosz Salamon.

- Śmierdzi trzecim samobójem Lecha - zakpiła Legia w mediach społecznościowych, kiedy z Kotła na murawę spadły odpalone race. Wiele z nich wylądowało obok broniącego Kacpra Tobiasza. Sędzia Szymon Marciniak przerwał grę i zagroził walkowerem w przypadku gdyby sytuacja miała się powtórzyć.

W końcówce Lecha stać było jedynie na kontaktowego gola. Porażka oznacza spadek z trzeciego na piąte miejsce. W Poznaniu nie mają już matematycznych szans na tytuł, o podium czyli europejskie puchary też będzie ciężko.

Niedzielne widowisko Lech - Legia obejrzało 40 278 widzów. To druga najwyższa frekwencja w Poznaniu w tym sezonie, minimalnie gorsza od spotkania z Cracovią, z powodu konieczności utworzenia sektorów buforowych. W sektorze zasiadło pojawiło się bowiem blisko 2 tys. legionistów.

Lech za race na murawie otrzyma karę od Komisji Ligi. Możliwa jest wysoka grzywna finansowa a także zakaz wyjazdowy. Tak wcześniej ukarano Lechię Gdańsk czy Wisłę Kraków.