Karateka z Broku Mistrzem Mazowsza

Archiwum klubu
Zawodnicy Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wraz z sensei Zbigniewem Wójcickim. Archiwum klubu
Złoty medal Mistrzostw Mazowsza kadetów, młodzików i juniorów młodszych w karate kyokushin wywalczył w miniony weekend w Radzyminie karateka Brokowskiego Klubu Karate Kyokushin Jakub Popławski.

Podopieczny sensei Zbigniewa Wójcickiego walczył w kategorii kadetów +50 kg. W zawodach rozgrywanych 26 lutego w Radzyminie już od samego początku spisywał się bardzo dobrze i pewnie wygrywał swoje walki.

- W pojedynku o wejście do finału Jakub walczył z zawodnikiem z Warszawy - powiedział sensei Zbigniew Wójcicki. - Była to bardzo trudna i wyrównana walka. Jednak to nasz zawodnik zdobył przewagę w pojedynku i pewnie awansował do finału. W walce finałowej, po regulaminowym czasie sędziowie nie wskazali zwycięzcy. Dopiero dodatkowe starcie przyniosło zwycięstwo. Jakub zachował więcej sił i poprzez bardzo silne kopnięcie w udo przeciwnika zdobył wazami, czyli pół punktu. Werdykt mógł być tylko jeden: Jakub Popławski Mistrzem Mazowsza.

Również w kategorii kadetów, ale w wadze do 40 kg startował Rafał Szulęcki. Szybko jednak zakończył udział w zawodach. Mimo ogromnych starań odpadł już po pierwszej walce w semi kontakcie. Lepiej poszło mu w konkurencji walk reżyserowanych, gdzie w parze z Jakubem Popławskim zajął trzecią lokatę.

Na tej samej pozycji uplasował się Kacper Maliszewski. Reprezentant Broku zdobył brązowy medal w kategorii juniorów do 60 kg. W półfinale przegrał z późniejszym zwycięzcą swojej kategorii. Kolejnym zawodnikiem klubu z Broku był w Radzyminie Damian Wójcicki. Startując w konkurencji kata nie znalazł uznania w oczach sędziów i zakończył rywalizację na miejscach 5-8.

W zawodach organizowanych przez Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego oraz Radzymiński Klub Kyokushin Karate wystartowało 140 zawodników z 14 klubów.