Karatecy z Ostrowi Mazowieckiej zdobyli medale w Sieradzu

red
W międzynarodowych zawodach ostrowscy karatecy zdobyli cztery medale

W Sieradzu odbyły się Międzynarodowe Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin. Organizatorem był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai wraz z Urzędem Miasta Sieradz i Sieradzkim MOSiR-em.

W turnieju wystąpiło 280 zawodników z ponad 30 klubów w Polsce, ale także z Niemiec, Czech i Rosji.

Ostrowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 9 zawodników. Czworo z nich stanęło na podium.

Michalina Chrobot wywalczyła złoto w kategorii seniorek, a Magda Baczewska również sięgnęła po złoto w kategorii juniorek. Brąz wywalczyli: Ewa Pasek w kategorii juniorek młodszych oraz Aleksander Cydejko – młodzik.

Wiktoria Pędzich- młodziczka, ładnie wygrała pierwszą walkę, jednak nie weszła do półfinału. Kacper Dzierżanowski, Wiktoria Pisarek i Filip Pasek niestety musieli uznać wyższość swoich przeciwników już w pierwszych pojedynkach.

W kata wystartowały Wiktoria Pędzich i Daria Siwiak. Obie zawodniczki po pierwszej turze uplasowały się w połowie stawki. Wiktoria był 15 na 31 zawodniczek a Daria Siwiak 9 na 20 zawodniczek.

Podczas zawodów sędzią i opiekunem zawodników OKKK był sensei Radosław Grabowski.