Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kandydat na dyrektora "Dwójki"

bplodziszewska
Jest już znany kandydat na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce. Prezydent miasta Ryszard Załuska na tę funkcję zaproponował Wojciecha Domańskiego.

(paf)

W czerwcu do konkursu na dyrektora SP nr 2 stanęło trzech kandydatów: Maria Dłuska, dotychczasowy dyrektor, oraz Barbara Cieślak i Wojciech Domański. Komisja konkursowa przyznała dwóm kandydatom jednakową liczbę punktów. Zgodnie z procedurą konkursową w sytuacji patowej dyrektora wskazuje organ prowadzący, czyli w tym wypadku prezydent.
- Teraz prezydent Załuska zapoznaje się z opiniami zainteresowanych, m.in. przedstawił kandydata radzie pedagogicznej szkoły i Kuratorium Oświaty - wyjaśnia Krzysztof Szeląg, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Ostrołęce. - Jeśli opinie będą pozytywne, pan Domański zostanie powołany na stanowisko pod koniec sierpnia. Wówczas kończy się kontrakt dyrektor Dłuskiej.
Podobnie będzie z wybranymi jeszcze w czerwcu przez komisję kandydatami na dyrektorów ostrołęckich szkół. Wszyscy, by otrzymać nominacje, muszą być pozytywnie zaopiniowani przez Kuratorium Oświaty i organ prowadzący, czyli prezydenta miasta.
Wojciech Domański jest nauczycielem wf w II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki