MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kandydaci na ławników

(mch)
Tylko do końca lipca mogą zgłaszać się kandydaci na ławników.

Rada Miasta wybierze spośród wszystkich kandydatów 20 ławników, w tym cztery do Sądu Okręgowego w Ostrołęce (1 do wydziału karnego i 3 do wydziału III pracy i ubezpieczeń społecznych), 15 ławników do Sądu Rejonowego w Przasnyszu (10 do wydziału karnego i 5 do wydziału rodzinnego i nieletnich) oraz 1 ławnika do Sądu Rejonowego w Ostrołęce Wydział Pracy.
Kandydaci na ławników muszą mieć polskie obywatelstwo, nieskazitelny charakter i nieposzlakowaną opinię, wiek od 30 do 65 lat oraz zamieszkiwać lub być zatrudnieni w miejscu kandydowania od co najmniej roku.
Zgłoszenia kandydatów dokonują prezesi sądów, stowarzyszenia, organizacje i związki zawodowe a także obywatele, poprzez złożenie przynajmniej 25 podpisów popierających kandydaturę składającego wniosek.
Do 23 lipca do Urzędu Miasta w Przasnyszu złożono 24 wnioski. Wydanych zostało ponadto 20 wniosków. Najwięcej było chętnych na ławników do wydziału karnego Sądu Rejonowego w Przasnyszu, natomiast brak jest kandydatów do Sądu Okręgowego w Ostrołęce oraz Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym.
Zgłoszenia kandydatów można składać do 31 lipca w sekretariacie Urzędu Miasta, gdzie dostępny jest również specjalny wniosek - zgłoszenie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki