Kandydaci do Sejmu i Senatu – lista na Wybory Parlamentarne 13.10.2019, Sejm okręg nr 1 i Senat okręg nr 3

Diana Tobor
Diana Tobor
Zaktualizowano 
Wybory parlamentarne 2019 lada chwila, już w niedzielę 13.10, a Ty jeszcze nie wiesz, na kogo głosować? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy pełne listy kandydatów do Sejmu z okręgu nr 1 oraz kandydatów do Senatu z okręgu nr 3. Dzięki temu w jednym miejscu możesz poznać wszystkie kandydatki i kandydatów na kolejną kadencję, na których swój głos mogą oddać osoby zamieszkujące obszary powiatów: głogowski, legnicki, lubiński, polkowicki oraz miasta na prawach powiatu: Legnica. Od Ciebie zależy, na kogo oddasz swój głos, ale pamiętaj, że udział w wyborach parlamentarnych jest bardzo ważny. To właśnie poprzez oddanie głosu na swoich kandydatów zdecydujesz, jak będzie wyglądała Polska w następnych latach.

Twój wybór to cały jeden, ważny głos. Nie zmarnuj swojej szansy, zagłosuj 13 października

Lista w wyborach do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 1.

Lista kandydatów w wyborach do Sejmu, na których mogą głosować mieszkanki i mieszkańcy okręgu wyborczego nr 1.
Granice tego okręgu to część województwa dolnośląskiego obejmująca obszary powiatów:

  • bolesławiecki,
  • głogowski,
  • jaworski,
  • jeleniogórski,
  • kamiennogórski,
  • legnicki,
  • lubański,
  • lubiński,
  • lwówecki,
  • polkowicki,
  • zgorzelecki,
  • złotoryjski
    oraz miast na prawach powiatu:
  • Jelenia Góra,
  • Legnica.

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  1. Żuk Stanisław Adam, Zawidów, menedżer
  2. Samborski Tadeusz, Rogów Legnicki, emeryt - historyk
  3. Szczęsna Mariola, Mojesz, wyższy urzędnik samorządowy - burmistrz
  4. Rojek Andrzej, Zgorzelec, lekarz- specjalista ortopedii
  5. Laskowski Stanisław, Jawor, przedstawiciel władzy samorządowej - wicestarosta
  6. Jurkowski Artur Andrzej, Ruszowice, wyższy urzędnik samorządowy - wójt
  7. Rak Zofia, Gryfów Śląski, emeryt - nauczyciel
  8. Piotrowski Wiktor Marian, Jawor, emeryt - lekarz
  9. Brzozowska Bożena Maria, Dziwiszów, radca prawny
  10. Burdyna Olga, Żeliszów, emeryt - kucharz
  11. Wrona Maria, Cichobórz, emeryt - rolnik
  12. Stankiewicz Cecylia Ewa, Chróstnik, emeryt - menedżer
  13. Sadowski Roman Edward, Bolków, nauczyciel
  14. Grzyb Stanisław, Nowa Wieś Grodziska, emeryt - przedstawiciel władzy samorządowej
  15. Matys Waldemar Andrzej, Lubawka, lekarz dentysta
  16. Salata Romuald Piotr, Bogatynia, emeryt - górnik
  17. Krasowski Marcin Karol, Lubin, informatyk
  18. Tuchowska Kazimiera Zofia, Wilków-Osiedle, emeryt - technik rolnik
  19. Imielski Mariusz Janusz, Opolno Zdrój, emeryt - policjant
  20. Łasica Bartosz, Nawojów Łużycki, rolnik
  21. Otrociuk Barbara, Bogatynia, księgowa
  22. Bukat Eugenia, Jelenia Góra, technolog zbiorowego żywienia
  23. Gnat Stanisław, Sucha Górna, robotnik budowlany
  24. Supierz Leszek Józef, Kowary, menedżer

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. Lipiński Adam Józef, Warszawa, ekonomista
  2. Witek Elżbieta Barbara, Jawor, parlamentarzysta
  3. Machałek Marzena Anna, Jelenia Góra, parlamentarzysta
  4. Kubów Krzysztof Jan, Lubin, parlamentarzysta
  5. Zubowski Wojciech Michał, Głogów, parlamentarzysta
  6. Szymańska Ewa Zofia, Legnica, biegły rewident
  7. Zembik Teresa, Lubań, nauczyciel informatyki/ technologii informacyjnej
  8. Babuśka Adam, Nowa Wieś Legnicka, przedstawiciel władzy samorządowej - Starosta
  9. Rypiński Józef, Jelenia Góra, fizyk
  10. Pogoda Szymon Marek, Bolesławiec, kierownik biura
  11. Marciniak Wojciech, Sobin, filolog
  12. Karwan Jacek, Gierałtowiec, prezes
  13. Kredkowski Andrzej, Lwówek Śląski, nauczyciel religii w szkole podstawowej
  14. Buciuto Jadwiga Barbara, Zgorzelec, nauczyciel matematyki
  15. Gęborys Dagmara Helena, Kamienna Góra, ekonomista
  16. Brzozowska Kamila Dorota, Złotoryja, kierownik wydziału
  17. Badzińska Agnieszka Ewa, Głogów, ekonomista
  18. Sadowska-Kowalska Aurelia Barbara, Szklary Górne, pracownik do spraw osobowych
  19. Czyrko Eurydyka Maria, Olszyna, nauczyciel języka polskiego w szkole podstawowej
  20. Kwiatkowska Ewa, Polkowice, pielęgniarka
  21. Urbanowicz Łukasz Franciszek, Wola Augustowska, technik mechanik pojazdów samochodowych
  22. Sarbak Dawid Łukasz, Bolesławiec, specjalista administracji publicznej
  23. Bojakowska Dorota, Bogatynia, specjalista administracji publicznej
  24. Leszczyk Wojciech Paweł, Jelenia Góra, fizyk

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

  1. Sekuła-Szmajdzińska Małgorzata Helena, Warszawa, adwokat
  2. Obaz Robert Marcin, Jelenia Góra, inżynier telekomunikacji
  3. Filaczyńska Kaja, Legnica, lekarka
  4. Zbrzyzny Ryszard, Osiek, inżynier górnik
  5. Piątek Damian, Głogów, pracownik samorządowy
  6. Burakowska Krystyna Anna, Legnica, nauczyciel przedszkola
  7. Paczóski Piotr Jerzy, Jelenia Góra, ekonomista
  8. Orzechowska Joanna Magdalena, Legnica, specjalista ds. konsultingu
  9. Gryć Paweł, Jelenia Góra, inżynier organizacji i planowania produkcji
  10. Miara Rafał, Złotoryja, ekonomista
  11. Jankowska Magdalena, Chocianów, biotechnolog
  12. Królewiecka-Wala Dominika, Legnica, pedagog specjalny
  13. Majewicz Przemysław Mikołaj, Polkowice, przedsiębiorca
  14. Bidnyk Mikołaj Adam, Biała, specjalista do spraw rekrutacji pracowników
  15. Kohlman Piotr Rafał, Głogów, nauczyciel
  16. Głuszko Rafał Krzysztof, Gromadka, lekarz
  17. Baczmański Paweł Adam, Sady Górne, strażak
  18. Płaneta-Siewierska Edyta Katarzyna, Warszawa, adwokat
  19. Grzyb Leszek Kazimierz, Zgorzelec, menedżer
  20. Rakszewska Alicja, Lubin, policjant służby kryminalnej - emeryt
  21. Jóźwik Magdalena, Legnica, grafik komputerowy multimediów
  22. Bryczkowska Inez Jolanta, Głogów, nauczyciel
  23. Koko Daniel Radosław, Ubocze, fizjoterapeuta
  24. Gadek Sławomir Adam, Jerzmanowa, inżynier mechanik - środki transportu

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

  1. Utecht Waldemar Arkadiusz, Sieradz, politolog
  2. Jasiński Krzysztof Piotr, Glinica, ekonomista
  3. Potocka-Kaczyk Anna Dorota, Rudna, menedżer
  4. Mistoń Krzysztof Norbert, Chocianów, pracownik działu zapewnienia jakości
  5. Gudowski Dominik Sławomir, Stara Kamienica, muzyk
  6. Bustowski Marcin Jerzy, Jelenia Góra, rolnik
  7. Sosiński Krystian Piotr, Lubin, górnik
  8. Burdziński Remigiusz Konrad, Jelenia Góra, logistyk
  9. Korwin-Mikke Kacper Mikołaj, Józefów, przedsiębiorca
  10. Paszyn Paweł Stefan, Grzybiany, informatyk
  11. Malicki Jakub Edward, Wrocław, sprzedawca
  12. Gryf-Tomaszewski Andrzej, Karpacz, przedsiębiorca
  13. Świerzowska Małgorzata Agnieszka, Dłużec, inżynier procesów produkcyjnych
  14. Karpiej Sabina Iwona, Jawor, student budownictwa
  15. Solarek-Strumińska Emilia Patrycja, Wrocław, menedżer
  16. Sprysak Sebastian Jacek, Legnica, inżynier elektryk
  17. Winnicka Regina Elżbieta, Zgorzelec, technik energetyk
  18. Burdzińska Małgorzata Olga, Jelenia Góra, filolog
  19. Hoszowski Jarosław, Legnica, nauczyciel
  20. Paszyn Agnieszka Katarzyna, Grzybiany, chemik
  21. Niciejewska Joanna, Warszawa, analityk IT
  22. Majewicz Paweł, Lubań, przedsiębiorca

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  1. Borys Piotr, Lubin, przedstawiciel władzy samorządowej - radny
  2. Czernow Zofia, Jelenia Góra, parlamentarzystka
  3. Kropiwnicki Robert, Legnica, parlamentarzysta
  4. Krawczyk Iwona Małgorzata, Czadrów, parlamentarzysta
  5. Drozd Ewa, Głogów, parlamentarzystka
  6. Dudkowiak Jarosław Ryszard, Głogów, przedstawiciel władzy samorządowej - Starosta
  7. Baranowska Dorota, Zgorzelec, nauczyciel
  8. Bander Michał, Jawor, fizjoterapeuta
  9. Sikora Konrad Jerzy, Jelenia Góra, urzędnik samorządowy
  10. Rowiński Konrad Antoni, Lubań, przedstawiciel władzy samorządowej - wicestarosta
  11. Pichała Anna Eugenia, Parchów, ekonomista
  12. Dowhań-Domańska Ksenia Anna, Lubin, przedsiębiorca
  13. Rolska Beata Edyta, Chocianów, neurologopeda nauczyciel - pedagog
  14. Grześków Zbigniew, Kotliska, ekonomista
  15. Barcik Krystyna Henryka, Legnica, ekonomista
  16. Magryś Urszula, Bolesławiec, specjalista do spraw rachunkowości
  17. Jagiełło Jakub Krzysztof, Świerzawa, przedstawiciel władzy samorządowej - radny
  18. Skórzewska Barbara Anna, Miroszowice, nauczyciel
  19. Strączek Joanna Dorota, Grzymalin, kierownik przychodni
  20. Surwiło Małgorzata Joanna, Leśna, technik administracji
  21. Brok Anna, Głogów, ekonomista
  22. Zieliński Grzegorz, Lubin, ekonomista
  23. Graf Mirosław, Szklarska Poręba, nauczyciel wychowania fizycznego
  24. Bartkowiak Włodzimierz, Osiecznica, analityk finansowy

Lista kandydatów nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

  1. Myrda Adam Stanisław, Lubin, mechanik maszyn i urzadzeń górnictwa podziemnego
  2. Gabrysiak Tomasz Andrzej, Bolesławiec, przedstawiciel władzy samorządowej - starosta
  3. Kiełb Jacek, Legnica, politolog
  4. Miedziński Piotr Jan, Jelenia Góra, ekonomista
  5. Janik Kazimierz, Zgorzelec, inżynier rolnictwa
  6. Castañeda Trujillo Beata, Krotoszyce, ekonomista
  7. Wandycz Piotr Kazimierz, Trzebnice, strażak
  8. Szeffs Irena Ewa, Wleń, pielęgniarka - specjalista pielęgniarstwa kardiologicznego
  9. Sala Rafał Krzysztof, Jawor, specjalista administracji publicznej
  10. Lewicki Krzysztof Mirosław, Księginice, przedstawiciel władzy samorządowej - radny
  11. Tobiasz Aleksandra Marta, Bogatynia, ekonomista
  12. Cieśla Maciej Jan, Chojnów, nauczyciel wychowania fizycznego
  13. Sobieska Emilia Janina, Legnica, organizator imprez rozrywkowych
  14. Zieliński Artur Waldemar, Kamienna Góra, specjalista administracji publicznej
  15. Czaja Dariusz Andrzej, Głogów, nauczyciel historii
  16. Foremna Justyna Magdalena, Bolesławiec, dyrektor generalny
  17. Kuświk Bartosz Seweryn, Lubań, animator kultury
  18. Grzelak Katarzyna Aneta, Zawidów, wyższy urzędnik samorządowy
  19. Witkowski Krzysztof Walery, Zgorzelec, pedagog specjalny
  20. Kustrowska Jolanta Elżbieta, Trzebcz, technik rolnik
  21. Zawierucha Stefan Adam, Marciszów, ekonomista
  22. Tymińska Katarzyna Paula, Chocianów, specjalista administracji publicznej
  23. Saładucha Jadwiga Wacława, Karpacz, nauczyciel nauczania początkowego
  24. Polak-Salomon Kamil Norbert, Lubin, instruktor sportów siłowych

Dowiedz się więcej

Lista w wyborach do Senatu dla okręgu wyborczego nr 3.

Lista kandydatów w wyborach do Senatu, na których mogą głosować mieszkanki i mieszkańcy okręgu wyborczego nr 3.
Granice tego okręgu to obszary powiatów:

  • głogowski,
  • legnicki,
  • lubiński,
  • polkowicki
    oraz miasta na prawach powiatu:
  • Legnica.

Czudowska Dorota

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Partia: Prawo i Sprawiedliwość
  • Zawód: lekarz - specjalista onkologii klinicznej

Myrda Tymoteusz Dominik

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: radca prawny

Stępień Elżbieta Krystyna

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Miejsce zamieszkania: Kunice
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: parlamentarzysta

polecane: Komentarze ze sztabów wyborczych po ogłoszeniu wyników sondażowych

Wideo

Materiał oryginalny: Kandydaci do Sejmu i Senatu – lista na Wybory Parlamentarne 13.10.2019, Sejm okręg nr 1 i Senat okręg nr 3 - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3