Kamil Glik w Klubie Wybitnego Reprezentanta. Zrównał się ze Zbigniewem Bońkiem

KK
Sylwia Dąbrowa
Kamil Glik mecz el. MŚ 2022 z Węgrami rozpoczął na ławce rezerwowych. Wszedł na boisko w 58. minucie zastępując Michała Helika. Dla pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju obrońcy był to 80. występ w reprezentacji Polski. 33-latek dołączył w ten sposób do Klubu Wybitnego Reprezentanta.

Kamil Glik w Klubie Wybitnego Reprezentanta

W Budapeszcie Paulo Sousa posadził Kamila Glika na ławce. Miejsce obrońcy Benevento zajął natomiast Michał Helik. Glik pojawił się w 58. minucie przy stanie 0:2. Razem z byłym stoperem Piasta Gliwice do gry weszli też Kamil Jóźwiak i Krzysztof Piątek. Obaj zdobyli po bramce. Ostatecznie widowisko zakończyło się remisem 3:3.

Dla Glika był to mecz nr 80. w reprezentacji Polski. W liczbie występów w kadrze dogonił Zbigniewa Bońka. Najwięcej spotkań z orzełkiem na piersi rozegrał Robert Lewandowski. Kapitan naszej drużyny wyśrubował swój rekord do 117 meczów.

Glik w reprezentacji debiutował 20 stycznia 2010 roku za kadencji Franciszka Smudy. Wyszedł w podstawowym składzie na mecz z Tajlandią w Pucharze Króla Tajlandii. Polacy wygrali 3:1, a Glik zdobył pierwszą bramkę w reprezentacji. Zagrał na Euro 2016, w którym Polska dotarła do 1/4 finału. Wziął też udział w MŚ 2018.

12. Zbigniew Boniek – 80

Kolejny mecz eliminacji MŚ 2022 Polacy rozegrają w niedzielę (28.03) z Andorą w Warszawie. W tabeli grupy I Polska zajmuje trzecie miejsce za reprezentacją Anglii i Albanii.

REPREZENTACJA w GOL24

To nie tak miało być, to nie tak miało wyglądać! Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu o bilety na Mundial w Katarze zremisowała z Węgrami 3:3. Biało-czerwoni długo nie potrafili stworzyć okazji, a już 53 minucie przegrywali różnicą dwóch bramek. Na szczęście potem spisali się lepiej... Zobaczcie, jak internauci komentują debiut selekcjonera Paulo Sousy.

Szczęsny ława, Brzęczek miał ubaw. Memy o meczu Węgry - Pols...