MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kalifornia: odwołano zakończenie pandemii koronawirusa, poniważ pojawił się wariant Delta Covid-19

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
pixabay
Kalifornia wydawała się być już uwolniona od koronawirusa. Wszystko się zmieniło, gdy pojawił się wariant Delta i rozprzestrzenia się teraz w błyskawicznym tempie.

Alarm w Kalifornii. Kiedy wydawało się, że pandemia jest już w zaniku, pojawiła się Delta, najbardziej zaraźliwy wariant
koronawirusa.

Delta jest już trzecim najczęściej występującym szczepem Covid-19 w Kalifornii, lekarze ostrzegają, że najbardziej zagrożone są nim osoby, które nie zaszczepiły się przeciwko koronawirusowi.

Wariant ten stanowi już 15 proc. wszystkich przypadków koronawirusa w Kalifornii, w porównaniu z 4,7 proc. w maju, gdy był na pozycji czwartej. W takim tempie wkrótce będzie niechlubnym liderem.

Gdzie zarażamy się koronawirusem?Naukowcy z Uniwersytetu  Stanforda i Uniwersytetu w Northwestern na podstawie analizy przemieszczania się niemal 100 mln ludzi poprzez dane zamieszczone w telefonach komórkowych ustalili, że najczęściej do zakażeń dochodzi w trzech miejscach, gdzie trudno o zachownie dystansu, a rozprzestrzenianie się koronawirusa wydzielanego przez aerozole przez zakażonego jest ułatwione.SPRAWDŹ KOLEJNE MIEJSCA, W KTÓRYCH ZARAŻAMY SIE KORONAWIRUSEMZobacz kolejne miejsca. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Gdzie zarażamy się koronawirusem? Naukowcy wskazali miejsca ...

Eksperci mówią, że wariant Delta jest dwukrotnie bardziej zakaźny niż dotychczasowe szczepy koronawirusa. Dodają, że pełna dwudawkowa szczepionka Pfizer-BioNTech jest w 88 proc. skuteczna przeciwko Delta. Brak zgody naukowców co do tego, czy wariant powoduje poważniejszy przebieg choroby niż inne szczepy.

Hrabstwo Los Angeles, najbardziej zaludnione w kraju, potwierdziło 123 przypadki wariantu Delta. Czternaście przypadków Delty dotyczyło osób z jednego gospodarstwa domowego. Spośród tych wszystkich przypadków 89 proc. wystąpiło wśród osób nieszczepionych przeciw COVID-19, a 2 proc. wśród zaszczepionych jedną dawką. Nikt nie zmarł z powodu wariantu Delta w hrabstwie LA.

Wariant Delta (VoC N.1.617.2) koronawirusa SARS-CoV-2, który po raz pierwszy wykryto w Indiach pod koniec 2020 r., stał się odmianą dominującą na całym świecie, a od sierpnia 2021 r. również w Polsce. Liczba przypadków zakażenia nową wersją patogenu szybko rośnie, ponieważ jest bardziej zaraźliwa od wcześniejszych i mniej podatna na działanie przeciwciał, które zwalczają wirusa w organizmie. W przeciwieństwie do innych wariantów budzących obawy WHO, tzw. VoCs, takich jak Alfa, Beta i Gamma, ten mutant wywołuje ciężkie symptomy i powikłania, nigdy wcześniej nie utożsamiane z COVID-19. Mogą one wystąpić obok typowych dolegliwości związanych z infekcją. Sprawdź, czym koronawirus Delta różni się od wcześniejszych wariantów i jakie są objawy zakażenia tą wersją! Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Wariant Delta – objawy koronawirusa z Indii. Sprawdź nietypo...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kalifornia: odwołano zakończenie pandemii koronawirusa, poniważ pojawił się wariant Delta Covid-19 - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki