Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kadzidło. "Stop zagrożeniom". Podsumowano kampanię 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Aleksandra Zdanowicz
Aleksandra Zdanowicz
Kadzidło. "Stop zagrożeniom". Podsumowano kampanię "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"
Kadzidło. "Stop zagrożeniom". Podsumowano kampanię "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży" Aleksandra Zdanowicz
Kadzidło. "Stop zagrożeniom". Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży podsumowana.

Zorganizowana w kadzidlańskiej bibliotece konferencja pod hasłem "Stop zagrożeniom" była okazją do wspólnego podsumowania kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". W kampanii tej Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu bierze udział od pięciu lat.

- Co roku w pierwszych dziewiętnastu dniach listopada przypominamy i uczymy się o wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Ideą kampanii "Stop zagrożeniom" jest zwracanie uwagi na takie wartości jak wolność, bezpieczeństwo, godność i szacunek wobec dzieci, młodzieży i drugiego człowieka - mówił Piotr Liżewski, przewodniczący rady powiatu ostrołęckiego.

W konferencji wzięli udział m.in. przedstawiciele rady powiatu ostrołęckiego, nauczyciele, dyrektorzy i rodzice. Do kampanii przyłączyły się także dzieci i młodzież, w tym uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych. Współorganizatorem wydarzenia był wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, który w trakcie swojego wystąpienia przywołał wypowiedź Łukasza Wojtasika, prezesa fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę" o tym, że 1/3 dzieci od 12 do 17 roku życia podlega agresji, z czego mniej więcej 1/3 jest również sprawcami tych wszystkich zdarzeń.

- Nasza uważność - nauczycielska i rodzicielska - jest konieczna, dlatego że drobne sprawy, które dzieją się w szkole, na ulicach, w domu w oczach dzieci urastają do nieprawdopodobnych dramatów.

W trakcie wydarzenia Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce omówił wpływ środków psychoaktywnych i dopalaczy na organizm młodego człowieka. Poruszono także problem skutków spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży, a także cyberprzemocy i agresji.

- Niepokojące zachowania często nie przejawią się tylko pod jednym kątem, a problem narkomanii może być poprzedzony na przykład przemocą rówieśniczą. Ważne jest, abyśmy jako rodzice zauważali niepokojące sygnały, wyczuwali zapachy i zwracali uwagę na zmiany w zachowaniu dziecka - mówił Krzysztof Kolator.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki