Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Już wiadomo, kto będzie rządził powiatem wyszkowskim przez najbliższe 4 lata!

Ewelina Przygoda
Nowe władze powiatu: (od lewej) Zdzisław Bocian, Bogdan Pągowski, Teresa Trzaska i Justyna Garbarczyk
Nowe władze powiatu: (od lewej) Zdzisław Bocian, Bogdan Pągowski, Teresa Trzaska i Justyna Garbarczyk Fot. E. Przygoda
Między trzema ugrupowaniami zawiązała się koalicja, która daje im większość w Radzie Powiatu.

Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego zdobył 8 mandatów w Radzie Powiatu, w której skład wchodzi 19 osób.
- chcieliśmy ogłosić, że stworzyła się koalicja trzech ugrupowań i zamierza prowadzić ten samorząd przez następną kadencję - powiedział starosta Bogdan Pągowski na specjalnie zwołanej konferencji.
W skład koalicji wchodzi: KW PSL (8 mandatów), KWW Przymierze dla Wyszkowa (1 mandat) i KWW Solidarni - Niezależni (1 mandat). Tym sposobem będzie miała większość w Radzie. W wyniku umowy koalicyjnej ukonstytuowały się władze. Na stanowisku starosty pozostaje Bogdan Pagowski (KW PSL). Wicestarostą będzie Zdzisław Bocian (KW PSL), zaś etatowym członkiem zarządu, a więc drugim wicestarostą Teresa Trzaska (KWW Solidarni - Niezależni). Przewodniczącą Rady zostanie Justyna Garbarczyk (KWW Przymierze dla Wyszkowa).
- Utworzenie koalicji jest spowodowane potrzebą jak najszybszego zorganizowania nowych struktur powiatowych. Najistotniejszą rzeczą jest rozwój powiatu. Zależy nam na stabilnym układzie. Przy czym chcemy podkreślić, że jesteśmy koalicją otwartą na współpracę. Zależy nam na dobrej współpracy z miastem, sejmikiem, ze wszystkimi instytucjami i urzędami, bo tak naprawdę robimy to dla dobra mieszkańców powiatu wyszkowskiego. W niedługim czasie będziemy starali się zwołać pierwszą sesję Rady - powiedział prezes struktury powiatowej PSL Stanisław Jastrzębski.
Jeśli chodzi o współpracę powiatu z gminą to również w tym przypadku koalicjanci są otwarci na współpracę. Bogdan Pągowski zauważył, że nie zawsze trzeba łączyć powiat z gminą.
- Najwyższy czas pomyśleć, żeby tego nie łączyć. Przecież wyborcy podejmują decyzję, kto ma rządzić w gminie, a kto w powiecie. To sztuczne łączenie pewnych struktur, żeby skumulować władzę, nie jest ani moralne ani demokratyczne - tłumaczył.
Stanisław Jastrzebski przyznał, że rozmowy w sprawie koalicji gminno - powiatowej były, ale bez podstaw na sukces. Tym bardziej, że zwycięzcą wyborów był KW PSL.
- Tamta strona ogłosiła przed wyborami stanowisko, że wiceburmistrz może być tylko starostą i powtórzyła to po wyborach już podczas rozmów - podsumował Stanisław Jastrzębski.
Pierwsza sesja Rady Powiatu w nowej kadencji najprawdopodobniej odbędzie się w tym tygodniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki