Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Już po internatach

(mb)
W przerwie obrad radni wrzucali datki na rzecz PCK. Jedną ze skarbonek opiekował się wicestarosta Janusz Gójski, członek Zarządu Rejonowego PCK. W sumie zebrano 630 zł
W przerwie obrad radni wrzucali datki na rzecz PCK. Jedną ze skarbonek opiekował się wicestarosta Janusz Gójski, członek Zarządu Rejonowego PCK. W sumie zebrano 630 zł M. Bubrzycki
Radni powiatu podczas sesji 30 września podjęli ostateczną decyzję w sprawie dalszego losu internatów w Różanie i Krasnosielcu. Wielokrotnie pisaliśmy o próbie ich zlikwidowania i o protestach z tym związanych. Podjęte na ostatniej sesji Rady Powiatu w Makowie uchwały w sprawie likwidacji obu internatów przesądzają sprawę - będą one działać już tylko do wakacji. Jak nam powiedział starosta Kazimierz Białobrzeski, emocje w tej sprawie opadły i władze obu gmin mają już pomysły na zagospodarowaniu tych obiektów.

O likwidacji internatów zadecydowały względy ekonomiczne: przy zbyt małej liczbie uczniów koszty są za wysokie i powiat musi do nich dokładać. Jak powiedziała podczas sesji Irena Grabowska, skarbnik powiatu, w tym roku powiat dopłacił już do całej oświaty 250 tys. zł, bo zabrakło subwencji. Radni podjęli więc uchwałę o zaciągnięciu kredytu w wysokości 600 tys. zł na pokrycie deficytu w budżecie.
Kredyt ma być spłacony do końca marca 2004 roku i - jak powiedziano - był zaplanowany.
- Musimy mieć jednak świadomość, że ten kredyt może nie być ostatni - ta wypowiedź Ireny Grabowskiej rozwiała wątpliwości co do stanu budżetu powiatu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki