Juniorzy Ostrovi na szczycie, trampkarze na dnie (zdjęcia)

P. Nowak
Powrót do gry Mateusza Malca (przy piłce) nie pomógł w zdobyciu punktów trampkarzom Ostrovi. P. Nowak
Zmienne nastroje panowały w klubie Ostrovia po niedzielnych meczach jej drużyn młodzieżowych.
Mazowiecka Liga Trampkarzy: KS Ostrovia - GKP Targówek

W niedzielne południe, 23 października na wyjeździe bardzo ważne spotkanie w ramach ligi okręgowej rozgrywali juniorzy młodsi. Zajmujący pozycję wicelidera Ostrowiacy mierzyli się z liderem ze Szreńska. Waga spotkania pętała nieco nogi piłkarzom obydwu drużyn, którzy grali asekuracyjnie i rzadko wypracowywali okazje strzelecki. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek. Obraz gry nie wiele zmienił się po przerwie. Z tą jednak różnicą, że w jednej z sytuacji sprytnie zachował się Łukasz Kuczyński i dał swojej drużynie prowadzenie. "Kaesiacy" utrzymali wynik do końcowego gwizdka, dzięki czemu sami wskoczyli na pozycję lidera. Za tydzień zakończą rundę jesienną domową potyczką z MKS Przasnysz. Ewentualna wygrana pozwoliła by wypracować im dobrą zaliczkę w tabeli przed ligową wiosną.

Znacznie gorsze nastroje panują w drużynie trampkarzy występujących w lidze mazowieckiej. W niedzielę podejmowali na własnym boisku GKP Targówek. W pierwszej połowie obydwie drużyny zmarnowały doskonałe sytuacje strzeleckie. Piłkarz gości wychodząc sam na sam z bramkarzem Ostrovi podjął próbę lobowania i trafił w poprzeczkę. Kilka minut później powracający do gry po kontuzji Mateusz Malec stając oko w oko z bramkarzem Targówka posłał piłkę obok niego, ale ta odbiła się tylko od słupka. Tuż przed przerwą goście objęli prowadzenie po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego. Po zmianie stron do bramki trafiali jeszcze piłkarze obydwu drużyn. Ze zwycięstwa mogli cieszyć się jednak goście prowadzeni przez byłego piłkarza m. in. Legii Warszawa czy Ruchu Chorzów Sergiusza Wiechowskiego.

Wyniki 12. kolejki ligi okręgowej juniorów młodszych:
MKS Żak Szreńsk - KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:1, MKS Mławianka Mława - LKS Tęcza Łyse 5:1, UKS Wkra Radzanów - KS Błękitni Raciąż 1:4, pauzowały: MKS Wkra Bieżuń, MKS Przasnysz, MLKS Żbik Nasielsk

Tabela:
1. KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka 7 m. 18 pkt. (15:4)
2. MKS Żak Szreńsk 8 m. 17 pkt. (20:8)
3. MKS Mławianka Mława 8 m. 17 pkt. (21:7)
4. MKS Przasnysz 7 m. 13 pkt. (21:16)
5. MLKS Żbik Nasielsk 7 m. 9 pkt. (13:13)
6. LKS Tęcza Łyse 8 m. 9 pkt. (13:19)
7. MKS Wkra Bieżuń 8 m. 6 pkt. (16:18)
8. KS Błękitni Raciąż 7 m. 6 pkt. (13:24)
9. UKS Wkra Radzanów 8 m. 4 pkt. (10:33)

Wyniki spotkań 9. kolejki Mazowieckiej Ligi Trampkarzy:
KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - GKP Targówek 1:2, MKS Polonia Warszawa - Wisła Płock 7:0, LKS Stegny Wyszogród - PUKS Mewa Mińsk Mazowiecki 9:0, MKP Pogoń Siedlce - UKS Białe Orły Warszawa 3:2, LKS Nadnarwianka Pułtusk - UKS Orły Zielonka 1:2, KS Drukarz Warszawa - KS Tęcza 34 Płońsk 1:4