Juniorzy Ostrovi gromią w Sierpcu (wyniki i tabela II LMJ)

Paweł Nowak
Krystian Śladewski w meczu z Kasztelanem Sierpc popisał się hat-trickiem.
Krystian Śladewski w meczu z Kasztelanem Sierpc popisał się hat-trickiem. Fot. Paweł Nowak
Po dwóch porażkach w II Lidze Mazowieckiej Juniorów, piłkarze Klubu Sportowego Ostrovia wykorzystali okazję do odbudowania morale i wysoko pokonali w Sierpcu czerwoną latarnię rozgrywek.

Podopieczni Pawła Kowalczyka już w 2. minucie meczu. rozgrywanego 17 października. objęli prowadzenie i choć 5 minut później sami stracili gola, to nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł i do przerwy prowadzili 3:1. Po zmianie stron "kaesiacy" zaprezentowali już prawdziwy festiwal strzelecki i dokładali bezradnym gospodarzom kolejne bramki. Sztuka zdobycia w jednym meczu 9 goli w tym sezonie jeszcze nikomu w II Lidze Mazowieckiej Juniorów wcześniej się nie udała.

Dzięki zwycięstwu piłkarze z Ostrowi utrzymali kontakt ze środkiem tabeli, w której sytuacja zrobiła się bardzo ciekawa. Rywalom ucieka jedynie lider z Przasnysza, ale już między drugą i dwunastą drużyną tabeli różnica punktowa wynosi tylko 5 oczek. Mimo kilku porażek Ostrovia zachowuje zatem szanse na wywalczenie dobrej pozycji na zakończenie rundy jesiennej.

MKS Kasztelan Sierpc - KS Ostrovia 1:9 (1:3)
Bramki dla Ostrovi: Krystian Śladewski x 3, Maciej Madej x 2, Rafał Żukowski x 2, Dariusz Grabowski, bramka samobójcza

Skład KS Ostrovia: Orłowski Adrian, Kuczyński Piotr, Sokołowski Mariusz, Kopacz Damian, Wojdak Kamil, Grabowski Dariusz, Maliszewski Cezary, Augustyniak Ernest, Olender Aleksander, Madej Maciej, Śladewski Krystian oraz Orłowski Mateusz, Żukowski Rafał, Koziara Radosław

Wyniki pozostałych spotkań 9. kolejki II Ligi Mazowieckiej Juniorów:
LKS Victoria Głosków - PKS Imielnica Płock 5:0, OTKKF "Centrum" Radom - RKS Marymont 4:1, MKS Przasnysz - GLKS Nadarzyn 4:1, Mazovia Mińsk Mazowiecki - Tęcza 34 Płońsk 0:1, Makowianka Maków Mazowiecki - Mszczonowianka Mszczonów 0:0, ŁKS Łochów - TKS Bóbr Tłuszcz 1:3