Juniorki Unii wygrywają kolejne mecze

Justyna Kwiatkowska ponownie zdobyła w meczu ponad 30 punktów.
Justyna Kwiatkowska ponownie zdobyła w meczu ponad 30 punktów. Fot. A. Dobkowski
Rewelacyjnie w rozgrywkach mazowieckiej ligi juniorek spisują się koszykarki MUKS Unia Basket.

Tym razem podopieczne Macieja Kruszewskiego pokonały SKS II 12 Warszawa 97:51. Najlepiej punktującą zawodniczką w naszym klubie ponownie była Justyna Kwiatkowska, która zdobyła aż 33 oczka dla Unii. - Pierwsze dwie kwarty dziewczyny zagrały bez koncentracji i ambicji, a potem wyglądało już to wszystko znacznie lepiej - tłumaczy trener Maciej Kruszewski. Dobra obrona i skuteczność w ataku w trzeciej kwarcie dały naszej drużynie pewne zwycięstwo różnicą aż 46 punktów - dodał szkoleniowiec Unii.
Podopieczne Macieja Kruszewskiego są liderkami rozgrywek, mając na koncie zaledwie jedną porażkę. Jeśli zakończą występy w sezonie zasadniczym na pierwszej pozycji, to ćwierćfinały mistrzostw Polski zostaną rozegrane w Ostrołęce.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - SKS II 12 Warszawa 97:51 (15:8, 16:19, 43:8, 23:16)
Punkty: Kwiatkowska 33, Marciniak 18, Szymaniewska 12, Mrozek 10, Parzych 8, Piendak 7, Czajkowska 7, Gąska 2, Zielińska 0.