Juniorki Nike pewnie pokonały kadetki

AD
Juniorki Nike podczas przerwy z trenerem Dariuszem Werpachowskim.
Juniorki Nike podczas przerwy z trenerem Dariuszem Werpachowskim. Fot. A. Dobkowski
Juniorki i kadetki Nike jako pierwsze przystąpiły do rywalizacji w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego.

W pierwszym secie spotkania rozgrywanego w hali im. Arkadiusza Gołasia dużej różnicy pomiędzy obiema drużynami nie było widać. Podopieczne Dariusza Piersy grały ambitnie i nie odstawały za bardzo od rywalek prowadząc aż do drugiej przerwy technicznej wyrównaną walkę punkt za punkt. Podopieczne Dariusza Werpachowskiego nie potrafiły z kolei skutecznie kończyć wyprowadzanych przez siebie ataków długo męcząc się z rywalem. Ostatecznie wygrały jednak pierwszą partię tego spotkania 25:22.

W drugiej partii spotkania podopieczne Dariusza Werpachowskiego prezentowały się już lepiej, ale mimo to popełniały sporo błędów. Potrafiły jednak odskoczyć rywalkom na różnicę pięciu punktów. Główna w tym zasługa Beaty Barszczewskiej, która skutecznie kończyła wyprowadzane przez zespół ataki. Juniorki utrzymywały przewagę i pierwszą partię spotkania zakończyły ponownie zwycięstwem. W trzeciej partii tego spotkania niespodzianki nie było i podopieczne Dariusza Werpachowskiego wygrywając do 22 odniosły w całym meczu pewne zwycięstwo 3:0.

Energoglobal Nike (juniorki) - Ostrada Nike (kadetki) 3:0 (25:22, 25:17, 25:22)