Juniorki Nike jedną nogą w finale Mistrzostw Mazowsza (zdjęcia, wideo)

Rozgrywająca zespołu juniorek, Angelika Olbryś.
Rozgrywająca zespołu juniorek, Angelika Olbryś. Fot. A. Dobkowski
Siatkarki ostrołęckiego Nike odniosły niezwykle ważne zwycięstwo w piątkowy wieczór pokonując w pierwszym spotkaniu półfinałowym fazy play-off mazowieckiej ligi juniorek Olimpię Węgrów 3:0.

Nike Ostrołęka - Olimpia Węgrów

Podopieczne trenera Tomasza Pakieły rozegrały dobre spotkanie, chociaż popełniały dużo błędów i nie mogły na odpowiednim poziomie wejść w mecz. W efekcie w pierwszym secie przegrywały długo różnicą kilku punktów i kiedy przy stanie 23:19 dla Olimpii wiele wskazywało na to, że to goście wygrają seta, nastąpiło przebudzenie w naszej ekipie. Dobre zagrywki Martyny Zyśk i koleżanek, punkty zdobyte blokiem i błędy rywalek pomogły wygrać tę partię 29:27.

W drugim secie nasze zawodniczki zagrały o wiele lepiej i poprawiły się w każdym elemencie gry. Dobrze funkcjonowało przyjęcie, rozegranie, a w ataku Nike kończyło większość piłek. Ostatecznie Nike zdecydowanie uciekło rywalkom na kilka punktów, by ostatecznie wygrać tę partię wysoko 25:13. Trzecia partia na początku była wyrównana. Błędy w ustawieniu gości na placu gry wychwycone przez sędziów spowodowały jednak, że przy stanie 5:5 nasze zawodniczki otrzymały prezent w postaci odebrania punktów rywalkom.

Mimo to ekipa z Węgrowa nie poddała się i odrobiła kilka punktów straty, ale ponownie to nasz zespół dysponując dobrą zagrywką i szczelnym blokiem zapewnił sobie zwycięstwo 25:14 i w całym meczu 3:0. W efekcie zawodniczki z Węgrowa musiałyby w poniedziałkowym rewanżu nie tylko wygrać 3:0, ale jeszcze odrobić 25 małych punktów, aby w dwumeczu okazać się lepsze. Awans Nike do najlepszej czwórki na Mazowszu wydaje się być przesądzony.

Po meczu szkoleniowiec Nike nie był jednak w pełni zadowolony, bowiem ...
- Zadowolony mogę być z wyniku tego spotkania, bo jest dla nas bardzo dobry przed rewanżem, ale nasza gra pozostawia wiele do życzenia - podkreślił trener Tomasz Pakieła.

Nike Ostrołęka - Olimpia Węgrów 3:0 (29:27, 25:13, 25:14)
Nike: Olbryś, Zyśk, Parzych, Pawelczyk, Kowalczyk, Stepnowska, Skiba (libero) oraz Prusińska, Gumowska, Cygielska, Rutkowska.