MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jubileusz proboszcza

(jp)
Ks. Witold Bruliński
Ks. Witold Bruliński Fot. Archiwum
Proboszcz parafii św. Antoniego ks. kan. Witold Bruliński obchodzi 45-lecie kapłaństwa. Dokładna data jubileuszu przypadła w ubiegłym tygodniu - 29 czerwca.

Ks. Witold Bruliński
(fot. Fot. Archiwum)

Ks. Witold Bruliński jest proboszczem w Ostrołęce od piętnastu lat. Objął probostwo 25 października 1989 roku - pół roku po pożarze kościoła św. Antoniego. Poprzedni proboszcz ks. Czesław Roszkowski rozchorował się i na parafię przyjechał nowy duszpasterz. To właśnie pod rządami ks. Brulińskiego parafianie odbudowali kościół po pożarze. Likwidacja szkód, które wyrządził ogień, nie zwieńczyła jednak dzieła. Trzy lata temu okazało się, że osiadają fundamenty kościelnego budynku i pękają ściany, zaś dach krużganków (których pożar nie tknął) z powodu starości domaga się jak najszybszej wymiany. Proboszcz Bruliński potrafił zmobilizować parafian, by łożyli na odbudowę kościoła. Skutecznie zabiegał również o dofinansowania na ten cel z miejskiej kasy.
Nie sposób przejść obojętnie obok jego charakterystycznych kazań odwołujących się do konieczności stosowania nauki Chrystusa w naszej ziemskiej moralności. Parafianie identyfikują również swojego proboszcza poprzez coniedzielne ogłoszenia parafialne, które nierzadko zamieniają się w drugą w czasie mszy homilię.
Witold Bruliński urodził się 27 października 1935 r. w Lutostaniu w parafii Puchały. Sakrament kapłaństwa przyjął 29 czerwca 1959 r. w Łomży z rąk biskupa Czesława Falkowskiego.
Pracował w parafiach Jelonki, Tykocin, Kuczyn, Ostrołęka (od 28 czerwca 1963 r. do 17 września 1965 r.), Zambrów, Suwałki. W maju 1977 r. został proboszczem w Radziłowie (w Łomżyńskiem). Po dwunastu latach posługi w Radziłowie biskup Juliusz Paetz powierzył mu probostwo w parafii św. Antoniego w Ostrołęce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki