Jordan Czapski tenisowym mistrzem Kurpi (zdjęcia)

A. Dobkowski
Jordan Czapski powrócił do bardzo dobrej dyspozycji.
Jordan Czapski powrócił do bardzo dobrej dyspozycji. A. Dobkowski
Jordan Czapski okazał się najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Kurpi w Tenisie Ziemnym. W finale pokonał swojego odwiecznego rywala Adama Styłę z Zambrowa.

Tenisowe Mistrzostwa Kurpi

W zawodach wzięło udział 24 zawodników w kilku miejscowości, a rywalizacja stała na wysokim poziomie. Triumfator zawodów miał ciężką drogę do finału. W pierwszym meczu pokonał Krzysztofa Bułkowskiego z Łomży 7:5, 6:0, a w kolejnych konfrontacjach nie dał szans rywalom z własnego podwórka Wiesławowi Wyszkowskiemu i Rafałowi Wyrębkowi. W finale po raz kolejny w tym sezonie okazał się lepszy od Adama Styły, tym razem po tie-breaku 3:6, 6:1, 10:7.

- Dla mnie najważniejsze są spotkania w imprezach mistrzowskich i mastersie - mówił po turnieju Jordan Czapski. - Powiedziałem Adamowi, że w Ostrołęce nie wygra ze mną w takich zawodach. Wiele wskazuje na to, że wróciłem do naprawdę wysokiej dyspozycji i mam nadzieję, że za tydzień w mastersie powalczę o pierwsze miejsce.

Turniej masters z udziałem najlepszych sześciu zawodników rankingu open oraz dwóch zawodników z tenisowej ligi OLT zostanie rozegrany na kortach ziemnych przy ulicy Hallera w sobotę i niedzielę 8-9 września.

Jordan Czapski - Adam Styła 3:6, 6:1, 10:7

W finale turnieju pocieszenia dla zawodników, którzy odpadli z turnieju po pierwszym meczu Jędrzej Nowak pokonał Krzysztofa Szkopka 6:2.