Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jeszcze się zaszczep

(mb)
Nie jest za późno na szczepienie przeciw grypie. Zaszczepić można się jeszcze w listopadzie.

Około 4 proc. mieszkańców powiatu makowskiego decyduje się co roku na szczepienie przeciw grypie. W roku 2001 zaszczepiły się 2053 osoby, w roku 2002 - 2019 osób. Nie wiadomo, ile na przyjęcie szczepionki zdecyduje się w tym roku.
Szczepienie się opłaca. Jeśli nawet kogoś zaszczepionego dopadnie grypa, to z pewnością jej przebieg będzie zdecydowanie łagodniejszy, nie ma też mowy o pogrypowych powikłaniach, które mogą nawet zagrażać życiu. Dlatego może 60 proc. szczepiących się to ludzie powyżej 50. roku życia.
Grypa jest chorobą, która powraca falami co parę lat. Ze statystyk makowskiego sanepidu wynika, że dużo zachorowań było w roku 1999 - 2087. Rok później było ich 799, przed rokiem - 123, a w tym roku do 21 października nie zanotowano ani jednego przypadku grypy.
Jeśli ktoś nie zaszczepił się jeszcze przeciw grypie, powinien się na to szybko zdecydować. W listopadzie nie jest jeszcze za późno. Szczepionki można kupić w każdej aptece, ale także - taniej - w makowskim zarządzie PCK oraz w przychodniach lekarskich, gdzie również można się bezpłatnie zaszczepić.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki