MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jesteśmy obiektywnie ekologiczni

(jp)
Nagrodę odebrał redaktor naczelny TO Sławomir Olzacki
Nagrodę odebrał redaktor naczelny TO Sławomir Olzacki Fot. J. Pawłowski
"Tygodnik Ostrołęcki" został uznany za gazetę lokalną mającą największy wpływ na kształtowanie świadomości ekologicznej społeczeństwa w województwie mazowieckim. Tak zadecydowało jury ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Konkurs został rozstrzygnięty w Warszawie 11 grudnia.

Nagrodę odebrał redaktor naczelny TO Sławomir Olzacki
(fot. Fot. J. Pawłowski)

Do konkursu przystąpiły 74 redakcje z całej Polski. Organizatorzy oceniali publikacje na tematy ekologiczne oraz akcje mające uświadomić czytelnikom potrzebę życia w czystym środowisku naturalnym.
Jury konkursu, w składzie: Anna Kalinowska - dyrektor Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym Uniwersytetu Warszawskiego, Sławomir Trzaskowski - prezes Klubu Publicystów Ochrony Środowiska przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich i Ewa Ucinek z NFOŚ, nagrodziło w województwie mazowieckim trzy redakcje. Pierwszą nagrodę otrzymał "Tygodnik Ostrołęcki" "za podejmowanie kontrowersyjnych tematów ekologicznych i obiektywizm". Dwie drugie nagrody przypadły "Tygodnikowi Siedleckiemu" i "Tygodnikowi Nowodworskiemu".
W konkursie były oceniane publikacje i akcje podejmowane w 2002 roku. Przypomnijmy, w ubiegłym roku "Tygodnik" pisał m.in.: o projekcie pozyskiwania ekologicznej energii z drewnianych zrębków w Zespole Elektrowni Ostrołęka, o kłopotach leśników z odtworzeniem drzewostanów w lasach zniszczonych przez pamiętną nawałnicę 4 lipca 2002 roku, o nieuświadamianiu sobie przez mieszkańców i urzędników zagrożenia azbestem, o programach segregacji odpadów wprowadzanych w gminach, wreszcie w 2002 roku rozpoczęliśmy cieszącą się niesłabnącym powodzeniem akcję "Porządkujemy i odnawiamy las".
W ogólnopolskim etapie konkursu jury nagrodziło sześć redakcji: "Gazetę Radomszczańską", "Nowe Wiadomości Wałbrzyskie", "Tomaszowski Tygodnik Informacyjny" (pierwsze nagrody), "Dziennik Nowogardzki", "Gazetę Częstochowską", "Głos Wolsztyński" (drugie nagrody).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki