Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jesień teatralna: Rozpoczął Stan Borys

mm, paf
Koncertem Stana Borysa, legendy polskiej piosenki, twórcy widowisk teatralnych, rozpoczęła się w piątek 24 września Ostrołęcka Jesień Teatralna. Spektakl muzyczny "Niczyj", który jest podsumowaniem trzydziestoletniej pracy artysty ostrołęcka publiczność przyjęła owacjami na stojąco. Warto dodać, że sala kinowa Ostrołęckiego Centrum Kultury wypełniona była do ostatniego miejsca. A wejście na koncert kosztowało 20 zł.

Spektakl, do którego zaprosił dwadzieścioro dzieci z Ostrołęki dzielił się na dwie części. W pierwszej Stan Borys wykonał utwory ze swojej płyty "Niczyj", na które złożyły się ubrane w nowocześnie zaaranżowaną muzykę przepiękne teksty polskich poetów - Norwida, Staffa, Tuwima. W drugiej przeważały znane przeboje, za które artysta wielokrotnie był nagradzany na festiwalach, chociażby "Anna", "Jaskółka uwięziona", "Wiatr od Klimczoka", "Spacer dziką plażą". Stan opowiedział ostrołęckiej publiczności, czym zajmuje się na obczyźnie - od ponad dwudziestu lat mieszka, tworzy i występuje w USA. Reżyserował spektakl "Norwid" na uniwersytecie Illinois w Chicago. Występował w słynnej Rock-Opera Naga w "The Goodwoman of Setzuan" Bertolda Brechta w Blackstone Theatre w Chicago. Po koncercie Stan Borys podpisywał swoją najnowszą płytę "Niczyj".

Miasto, jak wielka scena

Na blisko godzinę Ostrołęka stała się wielkim teatrem ulicznym. W niedzielę, 26 września, ulicami miasta ruszyła barwna parada. Fiesta młodych artystów, związanych z Klubem Oczko, rozpoczęła się o godz. 19.00 na placu Bema. Kolorowy i roztańczony korowód ruszył ulicą Głowackiego w stronę centrum. Na początku przypominało to występ średniowiecznej trupy teatralnej. Co chwila połykacze ognia buchali chmurami płomieni. Ale postacie na szczudłach, niedźwiedź, klauni, fauny i wszelkie możliwe stwory z bajek i nie tylko, pląsały w rytm ostrej muzyki techno. To rozwiewało wszelkie wątpliwości, że mamy do czynienia ze współczesnym teatrem ulicznym. Korowód ruszył ulicą Głowackiego i dalej Gorbatowa, w stronę Ostrołęckiego Centrum Kultury. Policja na chwilę z ruchu wyłączyła ulice, którymi wiodła parada. Przedstawieniu młodych aktorów towarzyszył spory tłum ostrołęczan. Blisko trzysta osób kroczyło za artystami aż do OCK-u. Tu pokaz się zakończył.

Seksowny spektakl

Grupową terapię, która znakomicie relaksowała w sobotni wieczór, wywołała niejednokrotnie salwy śmiechu, a przy tym obnażała obawy i zahamowania dotyczące seksu zafundowali ostrołęczanom drugiego dnia Jesieni aktorzy Jacek Chmielnik i Adam Mariański. "Psychoterapia czyli seks w życiu człowieka" jest autorskim, interaktywnym z publicznością komediowym spektaklem Jacka Chmielnika. Aktor znany jest chociażby z roli Moksa w filmie "Vabank", czy Ola w "Kingsajzie". Od kliku lat prowadzi telewizyjny program "Kochamy polskie seriale".

Program

Wtorek 28 września, godz. 18.00, klub Oczko - "Ubu bardzo według zupełnie nieomalże ale nie do końca prawie jak rimejk" - spektakl wg A. Jarry, w wykonaniu teatru Bronisze z Ożarowa Mazowieckiego. Wstęp wolny; środa 29 września, godz. 18.00, klub Oczko - "Ja i ty", spektakl wg Ingreborg von Zadov, w wykonaniu teatru Parabuch z Warszawy. Wstęp wolny; czwartek 30 września, godz. 18.00, sala OCK - "Balladyna 2004", spektakl Teatru Kaprys z Łap. Wstęp wolny; piątek 1 października, godz. 18.00, sala OCK - Andrzej Grabowski w spektaklu "Audiencja" Bogusława Schaeffera w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Cena biletu - 15 zł; sobota 2 października, godz. 18.00, klub Oczko - kabaret Mafioła i Studio Piosenki w programie "Niespodziewany koniec lata" wg Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Wstęp wolny; sobota 2 października, godz. 10.00-16.00, klub Oczko - teatralne - słowo, interpretacja, etiuda teatralna. Poprowadzi je Jan Zdziarski, wykładowca PWST w Warszawie. niedziela 3 października, godz. 19.00, plac przy OCK - spektakl ogniowy w wykonaniu teatru OSA na zakończenie Ostrołęckiej Jesieni Teatralnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki