Jedziemy do Rosji! Polska po zwycięstwie nad Czarnogórą awansowała na mundial

Press Focus/x-news
Reprezentacja Polski po 12 latach przerwy awansowała na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Drużyna Adama Nawałki zapewniła sobie grę na mundialu dzięki wygranej 4:2 z Czarnogórą.

Polacy do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Krzysztofa Mączyńskiego i Kamila Grosickiego. Gorąco zrobiło się w ostatnim kwadransie, gdy goście zdołali wyrównać dzięki trafieniom Mugosy i Tomasevicia. Zwycięstwo i awans zapewniły jednak bramki Roberta Lewandowskiego i samobójcza Filipa Stojkovicia po dwóch fatalnych błędach czarnogórskiej obrony.