Jędrzej trzeci w kraju

Jędrzej Nowak świętuje kolejne sukcesy na korcie.
Jędrzej Nowak świętuje kolejne sukcesy na korcie. Fot. A. Dobkowski
Brązowy medal zdobył nasz weteran Jędrzej Nowak podczas XXIV Narodowych Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym.

Impreza rozgrywana była na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego Łódź. Do rywalizacji przystąpiło w sumie aż 305 zawodników. W kategorii prezesa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego wystartowało jeszcze czternastu rywali. Tym razem nasz mistrz może mówić o sporym niedosycie, bo po pierwszej rundzie w której otrzymał wolny los, w kolejnej pewnie pokonał Aleksandra Deńca 6:3, 6:1. Niestety nie poszło Jędrzejowi Nowakowi w walce o finał. Mimo, że wygrał pierwszego seta, w kolejnych dwóch musiał uznać wyższość gospodarza imprezy, Waldemara Iwańskiego. - Niestety tym razem nie udało się wygrać, a w meczu półfinałowym nie miałem swojego dnia - mówi Jędrzej Nowak. - Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe musiałem spotkanie ćwierćfinałowe rozgrywać na twardej nawierzchni w hali. Mimo, że wygrałem pewnie to potem w meczu o finał, już na korcie otwartym nie mogłem wejść dobrze w mecz. Wygrałem co prawda pierwszego seta i można powiedzieć, że spotkanie było już praktycznie wygrane, ale niestety później nie mogłem przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i przegrałem dwa sety - dodał nasz mistrz.

Wyniki rywalizacji Jędrzeja Nowak w kategorii +70: I runda - wolny los, Ćwierćfinał: Jędrzej Nowak - Aleksander Deńca 6:3, 6:1. Półfinał: Jędrzej Nowak - Waldemar Iwański 6:4, 2:6, 2:6.

Nasz mistrz uzyskał jednak kwalifikację na mistrzostwa świata, które odbędą się w tym roku w australijskim Perl oraz odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej w Polsce w 2008 roku w rankingu Amatorski Tenis Polski.