Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jednorożec. Spotkanie z kapliczkami Marii Kmoch w bibliotece

red.
archiwum
Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu zaprasza na prezentację publikacji „Kapliczki, figury i krzyże przydrożne w gminie Jednorożec” oraz spotkanie z autorką książki, Marią Weroniką Kmoch.

Publikacja jest efektem blisko dwuletnich badań autorki nad tematyką małej architektury sakralnej na terenie gminy Jednorożec. Oprócz skatalogowania, opisania i sfotografowania kapliczek, figur i krzyży, autorka podjęła się opracowania zagadnień związanych z powstawanie i funkcjonowaniem świątków w przestrzeni gminy Jednorożec.

W książce znajdziemy więc charakterystykę odszukanych obiektów, chronologię ich powstawania, zarys uwarunkowań historycznych, wpływających na fundacje, ich motywy czy opis materiałów, z jakich powstawały na przestrzeni wieków. Autorka wskazała też na funkcje, jakie pełnią tego typu obiekty w przestrzeni publicznej i prywatnej.

Podczas spotkania Maria Weronika zaprezentuje badaną tematykę i realizowany projekt oraz odpowie na pytania uczestników. Zaprezentuje także publikację, jej układ i treść. Spotkanie odbędzie się 5 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jednorożcu o godz. 17:00.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki