Jantarki jeszcze bez wiosennych punktów w II lidze

Piłkarki Jantaru Ostrołęka po zimowej przerwie wróciły do rozgrywek ligowych.

Podopieczne trenera Pawła Zyśka wiosną na drugoligowych boiskach zanotowały dwie minimalne porażki. Najpierw przegrały 1:2 z Loczkami Wyszków, a później uległy Piastovii Piastów 0:1.

Rundę wiosenną ostrołęckie piłkarki rozpoczęły na własnym boisku meczem z Loczkami Wyszków, czyli lokalnym rywalem, który w tym sezonie jest beniaminkiem na drugoligowym poziomie. Mecz nie zaczął się korzystnie, bowiem już w piątej minucie bramkę dla przyjezdnych zdobyła Karolina Frątczak. Prowadzenie Loczków utrzymało się do przerwy, a na kolejne gole musieliśmy poczekać do ostatnich fragmentów drugiej połowy. W 72. minucie strzałem z rzutu wolnego Katarzynę Kulesik zaskoczyła Paulina Pokraśniewicz. Honorowe trafienie dla Jantaru było dziełem Adrianny Michalak, stało się to cztery minuty przed końcem meczu. Jantarki uległy Loczkom 1:2, choć miały swoje szanse na urwanie punktów przeciwniczkom.

Tydzień później pomarańczowe pojechały do Piastowa, gdzie zmierzyły się z miejscową Piastovią. Na początku meczu to Jantarki były częściej przy piłce i stwarzały nawet dogodne sytuacje. Do przerwy mieliśmy jednak wynik bezbramkowy. W drugiej połowie inicjatywę przejęła Piastovia. Już cztery minuty po wznowieniu gry sędzia podyktował rzut karny dla gospodyń, lecz kapitalną interwencją popisała się Katarzyna Kulesik.

Niestety, z tego meczu również nie udało się przywieźć punktów. W 57. minucie padł jedyny gol dla Piastovii, zdobyła go Paula Należyta. Tej zawodniczce można też zapisać tytuł bohaterki meczu, bowiem swoim trafieniem ustaliła jednocześnie wynik końcowy na 1:0. Na pierwsze wiosenne punkty trzeba będzie jeszcze poczekać. Najbliższa okazja już w czasie najbliższego weekendu, kiedy Jantarki na własnym boisku podejmą KS Teresin.

Jantar Ostrołęka – Loczki Wyszków 1:2 (0:1)
Bramki: 86’ Michalak – 5’ Frątczak, 72’ Pokraśniewicz
Jantar: Kulesik - Koper, Dudziec, Zając, Sawicka, Duszak, Kowalska (30' Romańska), Piersa (70' Michalak), Tomczak, Milewska (80' Kobus), Ostrowska.

Piastovia Piastów – Jantar Ostrołęka 1:0 (0:0)
Bramka: 57’ Należyta
Jantar: Kulesik – Zając, Sawicka, Dudziec, Chodorek, Duszak (85’ Kowalska), Piersa, Galarska (59’ Jurga), Michalak (80’ Kobus), Tomczak, Milewska.

Źródło: Press Focus