Jaki blender kupić? Wybieramy blender do smoothie i...

  Jaki blender kupić? Wybieramy blender do smoothie i kruszenia lodu

  Materiał informacyjny

  Tygodnik Ostrołęcki

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  Jaki blender kupić? Wybieramy blender do smoothie i kruszenia lodu
  Jaki blender lepiej przygotuje sycące smoothie oraz zielone koktajle – mikser kielichowy czy ręczny? Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie blendera? Jakie jeszcze ciekawe sposoby blendowania oferują nam producenci?
  Jaki blender kupić? Wybieramy blender do smoothie i kruszenia lodu

  Blender ręczny czy kielichowy? Który pasuje do Twoich potrzeb?


  W sklepach znajdziemy dwa podstawowe rodzaje blenderów – kielichowy i ręczny. Czym różnią się od siebie?

  Blender ręczny to urządzenie służące do rozdrabniania i miksowania na gładki krem. Jest mały i poręczny. Składa się z jednostki oraz odłączanej końcówki. W zestawie zwykle znajdziemy wiele końcówek – do miksowania, ubijania białek czy pojemnik z nożem do rozdrabniania. Aby skorzystać z blendera ręcznego, potrzebujemy dowolnego pojemnika, garnka lub miski. Jego zalety to przede wszystkim niewielkie gabaryty i atrakcyjna cena. Działania urządzenia nie ogranicza pojemność kielicha, bo za jego pomocą zmiksujemy zawartość dowolnego pojemnika. Nie dotyczy to jedynie korzystania z dodatkowych pojemników dołączonych w zestawie, które zwykle są bardzo małe. Używając blendera ręcznego, musimy być przygotowani na to, że miksowane danie może pryskać na boki i rozchlapywać się brudząc naszą kuchnię.

  Jakie zalety posiada mikser stojący? To na pewno nieco bardziej profesjonalny i wielozadaniowy wariant tego typu maszyn. Takie urządzenie jest wyposażone w kielich o określonej pojemności oraz różne końcówki. Za pomocą takiego blendera możemy zarówno rozdrabniać żywność, przecierać warzywa lub owoce oraz ubijać pianę. Jeżeli rozejrzymy się za maszyną o większej mocy, to za jej pomocą rozdrobnimy i przetrzemy też twardsze produkty (orzechy, lód, czekoladę czy surowe warzywa). Blendery kielichowe pracują samodzielnie. Możemy je przytwierdzić do blatu specjalnymi przyssawkami, zapewniającymi odpowiednią stabilizację. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet przy długim miksowaniu nie zmęczy nam się ręka, jak to się dzieje w przypadku blendera ręcznego. Tego typu maszyny mają również większą moc niż ich mniejsze odpowiedniki. Wadą miksera stojącego są jego duże gabaryty, więc zajmuje sporo miejsca w kuchni.

  Na jakie parametry blendera należy zwracać uwagę?


  Wybór miksera do owoców wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Podczas zakupów musimy zwrócić uwagę na wiele ważnych parametrów. Najważniejsza jest moc. Im będzie większa, tym twardsze produkty będziemy mogli przecierać i rozdrabniać. Mocny blender gwarantuje nam sprawniejsze działanie, wielozadaniowość i dłuższą pracę bez przerwy. Nie ryzykujmy kupowania słabszych modeli, które przepalą się podczas stosowania lub nie dadzą sobie rady z miksowaniem. Co to za mikser do soków, który nie radzi sobie z kruszeniem lodu do koktajli?

  Zwróćmy również uwagę na obroty. Maksymalna ilość obrotów na minutę to istotna informacja. Im jest wyższa, tym szybciej urządzenie może pracować. Sprawdźmy, czy wybrany przez nas model posiada też regulację obrotów. Zwykle jest to regulacja skokowa lub płynna. Ważne są również noże dołączone do zestawu. Co to za szejker elektryczny, który nie jest w stanie poszatkować owoców na gładką masę? Najlepiej sprawdzają się modele z ostrzami obracającymi się w przeciwnych kierunkach (poziomo i w pionie). Sprawdźmy też, ile wymiennych ostrzy jest w zestawie.

  Inne parametry to zasilanie (sieciowe lub bezprzewodowe), dodatkowe funkcje i akcesoria (końcówki do siekania lodu, ubijanie piany, funkcja turbo) oraz jakość wykonania. Blender stacjonarny, który postawimy u siebie w kuchni, musi być nie tylko praktyczny, ale również atrakcyjny. Urządzenia, które zwykle stoją na widoku, są ozdobą kuchni, więc upewnijmy się, że zakupiona maszyna pasuje swoim designem do wystroju naszego mieszkania.


  Źródło grafiki: Jaki blender do kruszenia lodu i mrożonek?


  Blender z bidonem lub butelką?


  Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które lubią zabierać smoothie ze sobą, są blendery zaopatrzone w bidony, pojemniki lub butelki. Model z bidonem jest wyposażony w specjalny pojemnik przypominający butelkę. To właśnie w bidonie następuje miksowanie, po czym możemy ściągnąć go z podstawy, zakręcić i zabrać ze sobą. Jeżeli cenimy sobie zdrowy tryb życia, to tego typu koktajler będzie dla nas dużym ułatwieniem. Za jego pomocą szybko i łatwo możemy przyrządzić domowe przeciery i smoothie, które zabierzemy do pracy lub szkoły. Najwygodniejsze są modele wyposażone w bidon o pojemności od 300 do 600 ml.

  Jeżeli chodzi o blender z pojemnikami i butelkami to kolejna ciekawa opcja dla osób, które cenią sobie możliwość szybkiego przygotowywania dań na wynos. Tego typu modele są zwykle wyposażone w kilka pojemników lub butelek o różnej pojemności. To od nas zależy jaka wielkość będzie dla nas najwygodniejsza. W każdym naczyniu zmiksujemy określoną porcję potrawy, którą bez problemu możemy zabrać ze sobą.

  Koktajlery tego typu zdobywają coraz większą rzeszę fanów. Dbanie o zdrowy tryb życia cieszy się rosnącą popularnością, więc w sklepach nie brakuje takich maszyn, które go ułatwiają. Niewątpliwym plusem blenderów z bidonem lub butelką jest wygodne porcjowanie oraz minimalizowanie ilości brudnych naczyń. Osoby, dla których tego typu urządzenia mają jednak zbyt wiele ograniczeń, mogą skorzystać po prostu ze zwykłego blendera kielichowego, a gotowy napój poporcjować w osobne butelki.

  Blender wielofunkcyjny - recenzja wideo  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Specjalnie dla Was

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Nie chciał jej rolnik, który szuka żony. Zdjęcia wysportowanej Pauliny

  Nie chciał jej rolnik, który szuka żony. Zdjęcia wysportowanej Pauliny