MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak wyglądają święta żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej? Spędzają je daleko od domów

OPRAC.:
Mateusz Zbroja
Mateusz Zbroja
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej spędzają święta wielkanocne daleko od swoich domów, na granicy z Białorusią.
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej spędzają święta wielkanocne daleko od swoich domów, na granicy z Białorusią. Fot. Twitter/ Terytorialsi - Zawsze gotowi, zawsze blisko!
Wielu żołnierzy spędzi święta na służbie. Kilka tysięcy polskich mundurowych w Wielkanoc będzie setki kilometrów od domów, gdzie będą wykonywać zadania w ramach zagranicznych kontyngentów polskiego wojska.

Świąteczny czas to także służba na polsko-białoruskiej granicy. Tu dużą część zadań wykonują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Rzecznik tej formacji pułkownik Marek Pietrzak zapewnia, że mimo służby wojskowi logistycy przygotują wielkanocny poczęstunek dla mundurowych. Służba na granicy zostanie tak ułożona, żeby każdy zdążył na chwilę usiąść przy wielkanocnym stole i odpocząć od obowiązków.

Większość zadań, jakie będą wykonywać w święta terytorialsi, jest związana z patrolowaniem strefy przygranicznej z Białorusią. Pułkownik Marek Pietrzak przypomina, że to sporo zadań, ponieważ odcinek polsko-białoruskiej granicy to blisko 420 kilometrów.

Jak wyglądają święta żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej? Spędzają je daleko od domów
Fot. Twitter/Terytorialsi - Zawsze gotowi, zawsze blisko!

Żołnierze WOT od początku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią angażują się w zadania związane z ochroną pogranicza. Obecnie na granicy działa około 2,5 tysiąca wojskowych z czego 85 procent to terytorialsi. Główne zadanie to przeciwdziałanie próbom nielegalnego przekraczania granicy przez migrantów z kierunku Białorusi.

Źródło: Polskie Radio 24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki