Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak wybrać auto dla firmy? [notka PR]

Redakcja
Jak wybrać auto dla firmy? [notka PR]
Jak wybrać auto dla firmy? [notka PR]
Znany dowcip mówi, że przeszkody na drodze najlepiej pokonuje się samochodem służbowym. Auto intensywnie wykorzystywane przez pracowników nie może zawieść w trakcie realizacji ważnego kontraktu. Dlatego zwykle przy tworzeniu firmowej floty nie cena pojazdów i nie ich wygląd, ale bezawaryjność jest brana pod uwagę na pierwszym miejscu. Tę prawidłowość już dawno zauważyli wielcy producenci motoryzacyjni.

Trudno dziś znaleźć branżę, w której mobilność załogi nie przekłada się na realne zyski. Firmy rozwijają swoje parki maszyn, stale szukając przy tym sposobu na obniżenie kosztów ich serwisu. Dlatego wśród aut służbowych na całym świecie niezmiennie dominują marki japońskie.

Króluje azjatycka precyzja

Dalekowschodnie zamiłowanie do perfekcji wykonania i przywiązanie do detalu kusi nawet naszych zachodnich sąsiadów. Jak wynika z rankingu Niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego (GTU), bazującego na inspekcji ponad pięciu milionów pojazdów w Niemczech w ciągu dwóch ostatnich lat, najbardziej niezawodne modele roku 2013 to Toyota Yaris i Toyota Auris. Test objął swym zasięgiem 240 różnych typów aut. Podobne oceny zawiera zestawienie TÜV 2014 (Niemieckiego Urzędu Dozoru Technicznego), które po raz czwarty z rzędu wskazuje Toyotę jako markę o największej liczbie bezawaryjnych modeli wśród samochodów od drugiego do aż jedenastego roku użytkowania. Badanie zlecone przez TÜV przeprowadzono na ośmiu milionach niemieckich pojazdów między lipcem 2012 a czerwcem 2013 roku.
Na azjatyckie marki wskazuje także amerykański Consumer Report, w którego edycji na rok 2013 trzy pierwsze miejsca zajmują producenci japońscy, z Lexusem i Toyotą na czele. To niezależne zestawienie przygotowano w oparciu o opinie 1,1 miliona kierowców z USA, dla których jakość auta była najistotniejszym czynnikiem. Jak widać, w dobie kryzysu konsumenci z różnych krajów wykazują podobne zachowania rynkowe.

Co jeszcze się liczy?

Ważnym elementem rankingów niezawodności jest wartość rezydualna modeli. W ten sposób określa się cenę odsprzedaży samochodów wcześniej używanych przez firmy. Im wyższa jest ta wartość, w tym lepszym stanie znajdują się auta opuszczające flotę. Łatwo wykazać związek między dobrze ocenionymi pojazdami a ich małymi kosztami eksploatacji i serwisowania, co musiało pozytywnie wpłynąć na bilans finansowy przedsiębiorstwa. Nietrudno też przewidzieć, że nowe modele będą pochodziły od tego samego producenta.

notka PR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki