MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak spędzić lato w mieście

(am)
Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi odwieczny niemal dylemat rodziców - co mają robić ich pociechy, którym przyszło pozostać latem w miejskich murach.

Bogatą ofertę pożytecznego spędzenia letnich ferii przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Od ubiegłego tygodnia trwają już "wakacje z rakietką", które będą kontynuowane do 21 sierpnia w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 10.00-14.00 w hali MOSiR-u. Dla zwolenników piłki nożnej przygotowano osiedlowy turniej piłkarski drużyn siedmioosobowych w dniach 1, 2, 7, 8, 9 i 11 lipca oraz 5, 6, 8, 12, i 13 sierpnia. Na kortach 5 lipca i 2 sierpnia przeprowadzony zostanie wakacyjny turniej tenisowy oraz 16 sierpnia otwarte mistrzostwa Ostrowi w tenisie o puchar burmistrza. Ponadto zorganizowane zostaną turnieje: triobasketu - 15 lipca i 19 sierpnia; trójek siatkarskich - 16 lipca i 20 sierpnia; piłki koszykowej - 22 i 23 lipca oraz 26 i 27 sierpnia; tenisa stołowego - 31 lipca i 21 sierpnia. Wakacyjne imprezy sportowe zakończy halowy turniej piłkarski "pożegnanie wakacji" w dniach 28-29 sierpnia.
Letnią propozycję przygotował również Miejski Dom Kultury. W dniach 9 i 23 lipca oraz 6 i 20 sierpnia w godz. 11.00-14.00 odbędzie się cykl imprez dla dzieci "Wakacje z MDK". Oprócz tego "emdek" ma w zanadrzu wakacyjne niespodzianki zarówno dla dzieci jak i młodzieży, o których będzie informował na bieżąco.
Pomyślano również o najmłodszych. W przedszkolu nr 3 przez cały lipiec będą zorganizowane półkolonie dla przedszkolaków.
Ponadto od 15 lipca rozpoczną się w świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Rubinkowskiego półkolonie dla ok. 40 dzieci z rodzin znajdujących się pod opieką Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Natomiast dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z ostrowskiego Ruchu Czystych Serc oraz pomocy władz miasta, w tej samej świetlicy zostaną zorganizowane półkolonie dla dzieci niepełnosprawnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki