Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jak się bawić to w Krasnosielcu!

Ewa Pyśk
Konkurs w przeciąganiu liny wygrali siłacze z Bogatego
Konkurs w przeciąganiu liny wygrali siłacze z Bogatego Fot. E. Pyśk
Najmłodszy uczestnik Dni Krasnosielca miał niespełna dwa miesiące, najstarszy 83 lata. Najdłuższą do pokonania trasę mieli goście z New Jersey i Bostonu. 15 sierpnia swoje urodziny obchodziły cztery osoby. To jednak nie koniec jubileuszy Dni Krasnosielca odbyły się po raz piąty, 25. urodziny świętował też tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury.

W piątek, 15 sierpnia, do Krasnosielca przybyły tłumy amatorów dobrej zabawy. Można było posłuchać m.in. orkiestr dętych OSP z Bogatego i z Pienic, zespołu wokalnego działającego przy GOK w Krasnosielcu, szant. Wystąpiły ponadto zespoły Black Jack, Top 10, Spot i Ymex. Nie zabrakło też lokalnej krasnosielskiej gwiazdy kabaretu "Pięta".
Staraliśmy się, żeby każdy znalazł coś dla siebie powiedziała nam Urszula Dembicka, dyrektor GOK-u w Krasnosielcu.
I rzeczywiście: były koncerty, karuzela dla najmłodszych, swoją twórczość prezentowali artyści ludowi, nie zabrakło zaplecza gastronomicznego. Panowie swoich sił spróbować mogli w konkursie przeciągania liny najlepszą okazała się drużyna z Bogatego.
Festynowi towarzyszyły konkursy i turnieje. Najstarszym uczestnikiem festynu była Wanda Pięta z Brwinowa urodziła się 28 września 1920 r., najmłodszym Kamil Kuśmierczyk, który przyszedł na świat 18 czerwca 2003 r. Najkrótsze nazwisko miał Adam Sęk, najdłuższe panie Goliaszewska i Bartosiewicz. Na festyn przejechali goście nawet ze Stanów Zjednoczonych Irene Besenly z New Jersey i Rama Krishnan z Bostonu.
Festyn stał się też okazją do uczczenia jubileuszu 25-lecia działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnosielcu i Urszuli Dembickiej, która kieruje nim od początku jego istnienia.
Tak właściwie to nie ma jeszcze pełnych 25 lat mojej pracy próbowała się tłumaczyć Urszula Dembicka.
Kwiaty i gratulacje były jednak jak najbardziej zasłużone, bo krasnosielcki GOK utożsamiany jest właśnie z Urszulą Dembicką, od lat inicjatorką imprez kulturalnych na tym terenie. Dawniej były to akademie, widowiska słowno-muzyczne, zabawy ludowe, teraz festyny, które z roku na rok przyciągają coraz więcej ludzi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki