Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin TrzynaZaktualizowano
EAST NEWS
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – West Brom zremisował na wyjeździe z Tottenhamem 1:1. Grzegorz Krychowiak całe spotkanie spędził na ławce gości.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu Swansea City - Bournemouth. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Artur Boruc (Bournemouth) – Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Championship:

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull City przegrało u siebie z Bristol City 2:3. Kamil Grosicki wszedł na boisko w 87. minucie.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało wyjazdowe spotkanie z Aston Villa 0:2.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Sheffield United - Birmingham. Tomasz Kuszczak całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Australia:

A League:

Marcin Budziński (Melbourne City) – 90 minut Marcina Budzińskiego w meczu Melbourne City - Perth Glory (1:3).

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – Gol Adriana Mierzejewskiego w meczu Sydney FC - Brisbane Roar (3:1). Polak rozegrał 68 minut.

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering wygrało na wyjeździe z Kapfenbergiem 5:0. Bartłomiej Żynel całe spotkanie spędził na ławce gości.

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw zremisował na wyjeździe z Septemvri Sofia 1:1. Daniel Kajzer całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Czechy:

2. Liga:

Łukasz Pielorz (Frydek Mistek) – 90 minut Łukasza Pielorza w meczu Frydek Mistek - Pardubice (0:2).

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol Kamila Wilczka w meczu Silkeborg - Brondby IF (1:3). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco przegrało na własnym obiekcie z Paris Saint Germain 1:2. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole obecnego mistrza Francji.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 90 minut Damiena Perquisa w meczu Tours - GFC Ajaccio (1:2). Były reprezentant Polski w 53. minucie otrzymał żółtą kartkę.

Ludovic Obraniak (Auxerre) – 90 minut Ludovica Obraniaka w meczu Auxerre - Nancy (1:1).

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, zremisowała u siebie z Leonesą 2:2.

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – PEC Zwolle wygrało na wyjeździe z Heerenveen 2:1. Piotr Parzyszek cały mecz spędził na ławce gości.

Filip Kurto (Roda) – Roda przegrała na wyjeździe z Ajaxem Amsterdam 1:5. Filip Kurto całe spotkanie spędził na ławce gości.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut Wojciecha Golli w meczu NEC Nijmegen - Jong Ajax (2:1). Po 14 kolejkach NEC jest liderem Eereste Divisie z dorobkiem 33 punktów na koncie.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Czyste konto Filipa Bednarka w meczu De Graafschap - FC Eindhoven (4:0).

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht wygrało na własnym obiekcie z zespołem Helmond 3:1. Mikołaj Smyłek całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu Sagan Tosu - Jubilo Iwata (0:2).

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Gol Łukasza Gikiewicza w meczu Al-Faisaly Amman - Mansheyat Bani Hasan (3:0). Dla polskiego napastnika była to szósta bramka w obecnym sezonie jordańskiej ekstraklasy.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 1:2. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera niemieckiej ekstraklasy.

Bartosz Kapustka (Freiburg) – Freiburg wygrał przed własną publicznością z FSV Mainz 2:1. Bartosz Kapustka przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce Freiburga.

Paweł Olkowski (Koeln) – FC Koeln przegrało u siebie z Herthą BSC 0:2. Paweł Olkowski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

2. Bundesliga:

Waldemar Sobota (St. Pauli) – St. Pauli przegrało na wyjeździe z Greuther Furth 0:4. Waldemar Sobota całe spotkanie spędził na ławce gości.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann zremisowało u siebie z Tromso 2:2. Piotr Leciejewski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Wilusz (FK Rostów) – Pełne 90 minut Macieja Wilusza w meczu FK Rostów - Anży Machaczkała (2:0).

Janusz Gol (Amkar Perm) – Bramka Janusza Gola w meczu Amkar Perm - Dynamo Moskwa (2:1). Polak rozegrał 82 minuty.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Tatran Preszów) – Tatran Preszów przegrał wyjazdowe spotkanie z Senicą 0:1. Jakub Więzik rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Czyste konto Gerarda Bieszczada w meczu Zlate Moravce - MFK Zemplin Michalovce (0:1).

Dawid Szymonowicz (Zlate Moravce) – Dawid Szymonowicz wszedł na boisko w 70. minucie.

Szkocja:

Premiership:

Maciej Dąbrowski (Hibernian) – Hibernian zremisował na wyjeździe z Hamiltonem 1:1. Maciej Dąbrowski całe spotkanie spędził na ławce gości.

Turcja:

2. liga:

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Pełne 90 minut Łukasza Szukały w meczu Giresunspor - Ankaragucu (0:1).

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep, z Adamem Stachowiakiem w bramce, zremisowało na własnym obiekcie z Erzurum BB 2:2.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut Tomasza Kędziory w meczu Stal Kamianske - Dynamo Kijów (0:2).

Walia:

Cymru Alliance:

Antoni Sarnowski (Rhyl FC) – Polak kontrakt z Rhyl FC podpisał w piątek, a dzien później zadebiutował w bramce drugoligowca. Rhyl wygrało z Holyhead Hotspur 5:2.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – Napoli wygrało na wyjeździe z Udinese Calcio 1:0. Piotr Zieliński wszedł na plac gry w 77. minucie.

Paweł Bochniewicz (Udinese) – Paweł Bochniewicz całe spotkanie spędził na ławce Udinese.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 66 minut rozegrał Bartosz Bereszyński w meczu Bolonia - Sampdoria Genua (3:0). Reprezentant Polski w 61. minucie został ukarany żółtą kartką.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki całe spotkanie spędził na ławce Sampdorii.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus wygrał na własnym obiekcie z Crotone 3:0. Wojciech Szczęsny spotkanie przesiedział na ławce "Starej Damy".

Mariusz Stępiński (Chievo) – Chievo Werona wygrało u siebie z zespołem Spal 2:1. Mariusz Stępiński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina zremisowała na wyjeździe z Lazio 1:1. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie przesiedział na ławce "Violi".

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma zremisowała na wyjeździe z Genoą 1:1. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Serie B:

Thiago Cionek (Palermo) – Thiago Cionek obejrzał czerwoną kartkę w meczu Avellino - Palermo (1:3). Reprezentant Polski opuścił plac gry w 42. minucie.

Radosław Murawski (Palermo) - Radosław Murawski spotkanie rozpoczął na ławce, a na placu gry pojawił się w 79. minucie.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Przemysław Szymiński wszedł na boisko w 46. minucie.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

• QPR (Ariel Borysiuk, Paweł Wszołek) - Brentford
  • Łudogorec (Jacek Góralski) - Bistritsa
  • Apollon - Achnas (Patryk Procek)
  • AEK Ateny - Platanias (Piotr Grzelczak)
  • Den Bosch - Graafschap (Filip Bednarek)
  • FC Emmen - MVV Maastricht (Mikołaj Smyłek)
  • Telstar - NEC Nijmegen (Wojciech Golla)
  • CSKA Chabarowsk - Lokomotiw Moskwa (Maciej Rybus)
  • Sporting Braga - Feirense (Michał Miśkiewicz)
  • Cesena (Tomasz Kupisz) - Brescia

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

TOP 10 polskich napastników [RANKING]

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.