Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? 26-28.01 [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu Chievo – Juventus (0:2). Po 22 kolejkach „Stara Dama” zajmuje 2. miejsce w tabeli ze stratą punktu do liderującego Napoli. EAST NEWS
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało u siebie z Wolverhampton 0:1.

Australia:

A League:

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – Asysta i żółta kartka Adriana Mierzejewskiego w meczu Melbourne Victory – Sydney FC (1:3). Polak rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera australijskiej ekstraklasy.

Marcin Budziński (Melbourne City) – Melbourne City zremisowało u siebie z Newcastle Jets 2:2. Budziński przebywał na boisku przez 75 minut. Polak w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Remisem 3:3 zakończył się mecz pomiędzy Standardem Liege i Anderlechtem. Łukasz Teodorczyk całe spotkanie spędził na ławce "Fiołków".

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Remisem 2:2 zakończył się mecz Olympique Marsylia - AS Monaco. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w barwach gości. Reprezentant Polski w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką. Po 23 kolejkach Monaco zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – GFC Ajaccio przegrało na własnym obiekcie z Bourg Peronnas 1:2. Damien Perquis całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Ludovic Obraniak (Auxerre) – Auxerre zremisowało u siebie z Paris FC 1:1. Ludovic Obraniak wszedł na boisko w 83. minucie.

Grecja:

Super League:

Piotr Grzelczak (Platanias) – Platanias przegrało na wyjeździe z Kerkyrą 0:2. Piotr Grzelczak wszedł na boisko w 76. minucie.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Paweł Kieszek obronił rzut karny w meczu Real Zaragoza – Cordoba (1:0). Obrona od 0:45:

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Utrecht) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie FC Utrecht – Ajax Amsterdam. Mateusz Klich całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – PEC Zwolle przegrało na własnym obiekcie z Vitesse 1:2. Piotr Parzyszek wszedł na murawę w 83. minucie spotkania.

Filip Kurto (Roda) – Roda Kerkrade wygrała u siebie z Excelsiorem Rotterdam 2:1. Filip Kurto całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gospodarzy.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut Wojciecha Golli w meczu NEC Nijmegen – Den Bosch (1:0).

Filip Bednarek (De Graafschap) – De Graafschap, z Filipem Bednarkiem w bramce, wygrało na wyjeździe z MVV Maastricht 3:1.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Mikołaj Smyłek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gospodarzy.

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders) – Gol Łukasza Gwiazdy w meczu Harland & Wolff Welders - Lurgan Celtic (1:0).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Hoffenheim (5:2). Polak zanotował również asystę, a na boisku spędził pełne 90 minut.

Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut Łukasza Piszczka w meczu Borussia Dortmund – SC Freiburg. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Pełne spotkanie w bramce Freiburga rozegrał Rafał Gikiewicz.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – 90 minut Marcina Kamińskiego w meczu Stuttgart – Schalke Gelsenkirchen (0:2).

2. Bundesliga:

Waldemar Sobota (St. Pauli) – St. Pauli przegrało na własnym boisku z Darmstadt 0:1. Waldemar Sobota rozegrał pełne 90 minut w ekipie z Hamburga.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf wygrała na wyjeździe z FC Kaiserslautern 3:1. Adam Bodzek rozegrał 76 minut.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Gaziantepspor – Gaziantep Belediyespor (0:4).

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Ankaragucu przegrało u siebie z Altinordu 0:2. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gospodarzy.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu Chievo – Juventus (0:2). Po 22 kolejkach „Stara Dama” zajmuje 2. miejsce w tabeli ze stratą punktu do liderującego Napoli.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – 90 minut w barwach Chievo rozegrał Paweł Jaroszyński.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Mariusz Stępiński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Piotr Zieliński (Napoli) – Rozpędzone Napoli wygrało na własnym obiekcie z Bolonią 3:1. Piotr Zieliński wszedł na plac gry w 66. minucie, zastępując na murawie Marka Hamsika.

Thiago Cionek (Spal) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Spal i Interem Mediolan. Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Bartosz Salamon (Spal) – Całe spotkanie na ławce Spal spędził Bartosz Salamon.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina przegrała przed własną publicznością z Hellasem Verona 1:4. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie przesiedział na ławce „Violi”.

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria wygrała na wyjeździe z Romą 1:0. Karol Linetty rozegrał pełne 90 minut. Reprezentant Polski brał spory udział w akcji bramkowej swojej drużyny.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Również pełne 90 minut w barwach Sampdorii rozegrał Bartosz Bereszyński. Polak w pierwszej części spotkania sprokurował rzut karny (zagranie ręką), za co otrzymał żółtą kartkę. Bramkarz gości wybronił jednak "jedenastkę".

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki wszedł na boisko w 62. minucie spotkania. Sampdoria zajmuje 6. miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce Romy. "Giallorossi" plasują się na 5. pozycji w ligowej tabeli.

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Palermo) – Pełne 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Palermo – Brescia (2:0).

Przemysław Szymiński (Palermo) – Przemysław Szymiński wszedł na plac gry w 46. minucie spotkania.

Radosław Murawski (Palermo) – Radosław Murawski cały mecz przesiedział na ławce Palermo.

Tomasz Kupisz (Cesena) – 77 minut rozegrał Tomasz Kupisz w meczu Venezia – Cesena (1:0). Polak w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Ferreira – Feirense (Michał Miśkiewicz)

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? 26-28.01 [RAPORT, WIDEO] - Gol24