Jak poradzili sobie nasi lekkoatleci w Łomży?

redZaktualizowano
W środę 7 czerwca na stadionie w Łomży odbył się już po raz 4. Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny zorganizowany przez Klub Lekkoatletyczny Prefbet Śniadowo Łomża. Wzięli w nim udział reprezentanci ponad 10 państw.

Wystartowała w nim także 6-osobowa reprezentacja klubu Siódemki Ostrołęka.

Najlepiej wypadła Kornelia Suchecka, która z wynikiem 5,44 m zajęła 4. miejsce w skoku w dal (jako jedyna z czołówki swój rezultat uzyskała z dozwolonym wiatrem + 1,3 m/s).

Podwójnym zwycięstwem naszych zawodników zakończył się bieg serii B na 800 m mężczyzn. Wygrał Adam Piątkowski – 2:00,13 s przed Karolem Rogozińskim, który wynikiem 2:02, 40 s o prawie 3,5 sekundy poprawił swój rekord życiowy.

Biorąc pod uwagę wyniki mocniejszej serii A (z udziałem zawodników zagranicznych), nasi zawodnicy zajęli odpowiednio 7. i 9. miejsce.

8. miejsce zajął w biegu na 1500 m (jednym z głównych biegów mityngu) – Daniel Gadomski, osiągając swój najlepszy tegoroczny wynik na tym dystansie – 3:57, 83 s.

9. w biegu na 800 m była Sara Pons z nowym rekordem życiowym 2:25, 59 s (poprzedni był słabszy o prawie 4 sekundy), a 12. miejsce na 400 m zajęła Paulina Pilarska – 63,40 s.

W biegu na 1500 m kobiet wystartowała była zawodniczka UKS Siódemki Martyna Budziłek, która obecnie reprezentuje Klub AZS-UWM Olsztyn. Zajęła 5. miejsce, a wynikiem 4:45, 34 s. znacznie poprawiła swój rekord życiowy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.