Jak odwrócić losy meczu? Pokazuje Trójka Ostrołęka [ZDJĘCIA]

Trójka Ostrołęka pokonała AZS AWF Warszawa 29:25 w spotkaniu 4. kolejki II ligi piłkarzy ręcznych. Ostrołęczanie pokazali w tym meczu duże zaagnażowanie, gdyż po kwadransie przegrywali pięcioma bramkami, a jednak potrafili zakończyć mecz z dużą przewagą nad rywalami.

AZS AWF był drużyną wyżej notowaną od Trójki po trzech kolejkach II ligi, co znalazło odzwierciedlenie w początku meczu, kiedy to goście wypracowali sobie przewagę - po kwadransie spotkania sięgnęła ona nawet pięciu bramek - wynik brzmiał 9:4 dla AZS AWF. Był to jednak moment przełomowy, bo piłkarze gospodarzy nie pozwolili rywalom na powiększenie tego prowadzenia, a w dodatku zaczęli odrabiać straty, dzięki czemu jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 16:15. Ostatecznie gościom udało się jeszcze wyrównać przed końcową syreną i oba zespoły zeszły na przerwę z wynikiem 16:16.

Na drugą połowę Trójka wyszła z ogromną wolą walki. Raz po raz do siatki rywala trafiał Rafał Niećko, który w tym spotkaniu był zdecydowanie najskuteczniejszym graczem i zakończył zawody z dorobkiem 12 bramek. Dobra gra Trójki spowodowała, że podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie i przesunęli się na siódme miejsce w tabeli.

Trójka Ostrołęka - AZS AWF Warszawa 29:25 (16:16)

Trójka: Prekiel, Wojdyna, Ścibek, Kuliś, Kosiński 6, Żebrowski, Kośnik 1, Zieliński 1, Świerżewski, Dworak, Sikora 1, Kraszewski 4, Niećko 12, Gawkowski 1, Kozłowski, Dmowski 3.