MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak kolega z kolegą...

Ewa Pyśk
Zabójcą 43-letniego mężczyzny z Ostrołęki jest prawdopodobnie jego współlokator. W piątek 6 lutego rano policja otrzymała wiadomość, że w mieszkaniu w bloku przy ul. Sikorskiego 45 leżą zwłoki mężczyzny. Na miejsce zdarzenia funkcjonariusze nie mieli daleko, jako że w tym samym bloku mieści się posterunek policji na osiedlu Centrum. Informacja potwierdziła się.

- W mieszkaniu znaleziono zwłoki mężczyzny - mówi Jerzy Borowiecki, zastępca komendanta miejskiego policji w Ostrołęce. - Informację w tej sprawie zdobyliśmy metodami operacyjnymi.
Metody operacyjne oznaczają w tym przypadku, że ktoś poinformował policję o zabitym mężczyźnie. Był to prawdopodobnie anonimowy telefon. Ciało znaleziono ok. godziny 8.00.
Wyniki oględzin i sekcji zwłok wykazały, że 43-letni mężczyzna został brutalnie uderzony w głowę, był duszony, na jego ciele znaleziono otarcia po kablu.
W mieszkaniu przy ulicy Sikorskiego mężczyzna mieszkał sam. Od niedawna, ponieważ wcześniej zajmował o wiele większe lokum. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Centrum" podjęła decyzję o przeniesieniu go do mniejszego mieszkania, ponieważ zdarzyło się, że to zajmowane wcześniej zostawiał bez opieki i np. z odkręconymi kurkami od gazu. Nadużywał alkoholu, czego nie kryją ani sąsiedzi, ani zarząd spółdzielni "Centrum".
Niedawno do wspomnianego mieszkania na Sikorskiego domeldował jeszcze jedną osobę, mężczyznę. Ten, podobnie jak główny lokator, nie gardził alkoholem. Zdaniem policjantów to była taka "mała melina".
Właśnie współlokator, jak wynika z ustaleń policji, jest sprawcą zabójstwa mężczyzny. Mężczyzna zmarł około dwie doby przed znalezieniem ciała, czyli najprawdopodobniej 4 lutego wieczorem lub nocą.
- Kilka godzin po znalezieniu ciała zatrzymaliśmy podejrzanego o dokonanego tego przestępstwa - mówi komendant Borowiecki.
Na wniosek prokuratora rejonowego w Ostrołęce wobec mężczyzny zastosowano areszt tymczasowy. Grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności. Nie wiadomo, co skłoniło go do zabicia kolegi.
Było to pierwsze od ponad roku zabójstwo w Ostrołęce. Wprawdzie w sierpniu 2003 roku w budynku przedszkola przy ulicy Prądzyńskiego znaleziono zwłoki kobiety i istniało podejrzenie, że została zamordowana, jednak ostatecznie, podejrzanemu o ten czyn mężczyźnie, postawiono zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki