Iza i Sandra z medalami Mistrzostw Polski

Świetny start w finałowych zawodach ogólnopolskich czwartków lekkoatletycznych zapisali na swoim koncie reprezentanci OKLA Ostrołęka.

W zawodach podopieczne trenera Bartosza Witkowskiego i Michała Zawojka wywalczyły dwa brązowe medale. Dzieci rozpoczynające swoją przygodę z królową sportu w ramach projektu "Lekkoatletyka dla każdego" po kilkunastu miesiącach regularnych treningów osiągają bardzo znaczące wyniki. W zawodach przeprowadzonych w Łodzi na najniższym stopniu podium stanęła Izabela Stefańska z Myszyńca, która w biegu na 300 metrów uzyskała wynik 42.88 s, ustanawiając nowy rekord życiowy. Również brąz zdobyła Sandra Oleksiak z Chorzel na dystansie 600 m z wynikiem 1:45.68, również poprawiając rekord życiowy. Obie dziewczęta startowały w roczniku 2003.

– Praca z dziećmi to nie tylko praca w klubie, ale również na zajęciach wychowania fizycznego - podkreśla trener OKLA Bartosz Witkowski. – Ten sukces to również zasługa nauczycieli Anny Abramczyk z Myszyńca i Iwony Rogowskiej z Chorzel.

W zawodach udanie zaprezentowały się także Izabela Borowska w skoku w dal 4.42 m z Chorzel (rocznik 2004), czy też Oliwia Napiórkowska z Ostrołęki (rocznik 2006), która startowała z o rok starszymi zawodniczkami, uzyskując 4.00 m w skoku w dal.
W sumie w Mistrzostwach Polski w przedziale wiekowym 11-13 lat w Łodzi Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki reprezentowało dwanaście dziewcząt, które wcześniej wywalczyły kwalifikacje podczas finałów Mazowsza. Więcej informacji o zajęciach "Lekkoatletki dla każdego" dostępnych w naszym portalu w dziale Lekkoatletyka.