IV Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu. Zobacz zdjęcia i wideo

Grupa najmłodszych pływaków z medalami i nagrodami
Grupa najmłodszych pływaków z medalami i nagrodami A. Dobkowski
Blisko dwieście zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów z Polski, a także z Litwy uczestniczyło w IV Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu.

Na imprezę po raz kolejny zaprosił klub UKS Piątka Ostrołęka. W zawodach nie brakowało pływackich talentów oraz dzieci, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. Najlepsi w zmaganiach okazali się pływacy z Pułtuska, którzy wywalczyli w sumie aż 38 medalowych lokat. Na podium klasyfikacji drużynowej znaleźli się także reprezentanci Żyrardowa z 19 medalami na koncie oraz gospodarze z UKS Piątka Ostrołęka z 16 krążkami. W ekipie prowadzonej przez trenera Andrzeja Pyskłę najlepiej spisała się Magda Kowalska, która w roczniku 2004 wywalczyła trzy złote medale i jeden srebrny.

– Najbardziej wartościowy wynik 32.01 s moja podopieczna uzyskała w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym, poprawiając dotychczasowy rekord życiowy – mówi trener UKS Piątka Andrzej Pyskło. – Na uwagę zasługują również wyniki uzyskane przez Marię Mikas z rocznika 2005, która wywalczyło złoto, srebro i brąz.

W zawodach z powodzeniem startowali również reprezentanci klubu UŚKS Ostrołęka, z których najlepsze wyniki zanotował Rafał Majkowski z rocznika 2003. W zawodach podopieczny Jakuba Janczewskiego wywalczył dwa złote medale i jeden srebrny. W rywalizacji nie zabrakło również trzeciego ostrołęckiego klubu H2O prowadzonego przez Miłosza Niedziółkę. Jego podopieczni uzyskiwali dobre wyniki, ale nie wywalczyli medalu. Najbliżej tej sztuki był Gabriel Mynuk, który finiszował na czwartej pozycji.

– Cieszymy się z faktu, iż pomimo konkurencyjnych zawodów w Mławie, tak dużo młodych pływaków zdecydowało się na start w naszych mistrzostwach – podkreśla szkoleniowiec UKS Piątka Andrzej Pyskło.