IV liga. Korona Ostrołęka nie dała szans Ząbkovii! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Korona Ostrołęka pokonała Ząbkovię Ząbki 3:1 w meczu 12. kolejki IV ligi mazowieckiej. Było to trzecie zwycięstwo żółto-niebieskich w tym sezonie. Wciąż zajmują oni 14. miejsce w tabeli, ale ich dzisiejsza postawa napawa optymizmem przed kolejnymi meczami.

Przed tym meczem to w Ząbkovii upatrywano faworyta, bowiem drużyna spod Warszawy zajmowała wysokie 3. miejsce w tabeli. Okazało się jednak, że atut własnego boiska przeważył. Korona objęła prowadzenie w 39. minucie, kiedy to do siatki trafił Karol Górski. Początek drugiej połowy był słaby - gol dla gości wisiał w powietrzu i ostatecznie tak się stało, w 51. minucie wyrównał Daniel Kozik.

Minutę później było już 2:1 dla Korony. Marcin Kraska świetną prostopadłą piłką wypuścił w bój Macieja Staszczuka, a ten pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. W 67. minucie Korona ustaliła wynik - młody Artur Muchin pokonał golkipera gości i faktem stała się wygrana 3:1.

Po 12 kolejkach Korona z dorobkiem 12 punktów zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Korona Ostrołęka - Ząbkovia Ząbki 3:1 (1:0)
Bramki: 39. Górski, 52. Staszczuk, 67. Muchin - 51. Kozik

Korona: Łyziński - Skorupka, Górski, D. Jastrzębski, Borkowski (46. Kowalczyk), Słowik (72. Gąska), Strzeżysz (86. Macioch), Dzbeński, Kraska, Muchin, Staszczuk (70. Dzwonkowski).