IV liga. Emocjonujący remis! Korona dzieli się punktami z Hutnikiem [WIDEO, ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Emocji nie brakowało w sobotnim meczu Korony Ostrołęka z Hutnikiem Warszawa w ramach rozgrywek IV ligi mazowieckiej. Losy meczu ważyły się do ostatniej akcji, ale ostatecznie padł remis 2:2 - który niestety nie uszczęśliwił żadnej z drużyn. Hutnik w tabeli jest przedostatni, Korona zamyka stawkę.

Trener Korony Ostrołęka od pierwszej minuty postawił na Damiana Słowika, 17-latka wypożyczonego z Jagiellonii Białystok. W bramce stanąć musiał z kolei 16-letni Michał Fuksiński, to efekt czerwonej kartki dla Sebastiana Kozłowskiego w poprzednim meczu z Wisłą II Płock. Młodzież spisała się przyzwoicie, choć bramki strzelali doświadczeni gracze.

Już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Dominik Dzwonkowski. Korona zaskoczyła rywala już na samym początku, a w 28. minucie było już 2:0, gdy piłkę do bramki wepchnął stoper Dariusz Jastrzębski. Wydawało się, że wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu, ale już w 32. minucie kontaktowego gola dla Hutnika strzelił wypożyczony dzień wcześniej ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Kamil Waśniowski.

W drugiej połowie inicjatywę przejął Hutnik. Goście atakowali odważnie, choć Koroniarze odgryzali się kontrami, po jednej z nich kąśliwy strzał zza pola karnego oddał Marcin Kraska, lecz bramkarz gości był na posterunku. W 86. minucie Hutnik doprowadził do wyrównania. Michał Paradowski uderzył nie do obrony i było 2:2. W końcówce Korona miała sporo szczęścia - po jednym ze strzałów piłka trafiła w słupek, w innym wypadku sytuację sam na sam wygrał Fuksiński. Mecz zakończył się remisem.

Bilans Korony Ostrołęka po pięciu meczach to 2 remisy i 3 porażki. O pierwsze zwycięstwo Korona powalczy za tydzień w Wołominie. Będzie to dobra okazja, by opuścić ostatnie miejsce w tabeli, choć łatwo nie będzie, bo zespół Huraganu zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Korona Ostrołęka - Hutnik Warszawa 2:2 (2:1)
Bramki: 3. Dzwonkowski, 28. D. Jastrzębski - 32. Waśniowski, 86. Paradowski

Korona: Fuksiński - Borkowski, Górski, D. Jastrzębski, Kowalczyk, Dzbeński, Strzeżysz, Słowik, Kraska, Laska, Dzwonkowski. Zagrali również: Gąska, Muchin, Macioch, Ludwiczak.