MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inwestycyjne babie lato

(mb)
Układający chodnik pracownicy firmy z Karniewa nie lenią się
Układający chodnik pracownicy firmy z Karniewa nie lenią się M. Bubrzycki
Najbardziej rzuca się w oczy modernizacja chodnika wzdłuż ulicy Moniuszki, która wiąże się ze sporymi utrudnieniami w ruchu na tej krajowej trasie. Stare, nierówne płyty chodnikowe zastąpi kostka brukowa. Wymiana chodnika po obu stronach ul. Moniuszki - od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną do ulicy Kilińskiego - ma potrwać do 10 października, a kosztować ma 100 tys. zł (połowę da miasta, a drugą połowę Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad). Wykonawca - firma p. Urbańskiego z Karniewa - ostro wziął się do pracy. 16 września, w drugim dniu robót, ułożone już było kilkadziesiąt metrów nowego chodnika naprzeciw Urzędu Miejskiego.

Także w ub. tygodniu rozpoczęła się termomodernizacja szkoły nr 1. Od razu po podpisaniu umowy Zakład Remontowo- Budowlany i Stolarki Ewy Chmielewskiej z Przasnysza przystąpił do prac. Najpierw docieplone zostaną zewnętrzne ściany szkoły, potem przyjdzie czas na wymianę pozostałych 57 okien (część wymieniono wcześniej) i docieplenie stropu. Jak zapewnia Tadeusz Marciniak, zastępca burmistrza, zajęcia w szkole będą tak zorganizowane, aby budowlańcy i uczniowie nie przeszkadzali sobie.
Prace w "jedynce"kosztować mają prawie 290 tys. zł i sfinansowane będą w 90 procentach z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, którą miasto zacznie spłacać w 2005 roku, a która będzie w połowie umorzona.
Docieplanie "jedynkiŇ miało się rozpocząć w wakacje, ale z powodu małej liczby oferentów trzeba było unieważnić przetarg i ogłosić drugi.
- Roboty i tak będą zakończone do końca roku, a na zwłoce z powodu unieważnienia przetargu skorzysta dla miejska kasa - podkreśla T. Marciniak. - Jeszcze parę miesięcy temu z pożyczki z WFOŚ można było sfinansować 70 proc. inwestycji, a od niedawna jest to 90 proc. Biorąc pod uwagę umorzenie połowy kredytu, miasto zyska na tym 10 proc. wartości inwestycji, czyli ok. 30 tys. zł.
Nietrudno zauważyć, że już od paru miesięcy trwa gruntowna modernizacja ulicy Mazowieckiej. To inwestycja Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich udziałem miasta. Po ułożeniu kanalizacji deszczowej pobudowano już krawężniki wzdłuż obu krawędzi jezdni. W tegorocznych planach nie było budowy chodnika. Ta ulica jest dość ruchliwa i poruszanie się po jezdni grozi poważnym wypadkiem, więc dzięki staraniom posła Zbigniewa Deptuły udało się skłonić MZDW do podpisania aneksu do umowy, dzięki czemu już wkrótce zostanie zakupiona kostka na chodnik po lewej stronie ulicy (wzdłuż zalewu), który ułożony zostanie za miejskie pieniądze. Niebawem ogłoszony miał być przetarg. Jeśli nawet przed zimą nie uda się ułożyć całego chodnika (na niektórych odcinkach jest to kłopotliwe, bo trzeba wykonać dodatkowy nasyp), to na pewno zostanie on zrobiony na najbardziej ruchliwym odcinku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki