MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inwestycje w Jednorożcu

(as)

- Udało nam się wypracować program inwestycyjny. Samo w sobie jest to ogromnym sukcesem - uważa Janina Popiołek, sekretarz gminy Jednorożec.
Na wodociągi w 2004 roku z własnych środków gmina postanowiła przeznaczyć 207 tys. zł, pożyczyć 389 tys. zł i pozyskać z Sapardu 840 tys. zł. W planie inwestycyjnym znalazły się wodociągi w miejscowościach: Budy Rządowe (ze środków własnych - 50 tys. zł), Olszewka-Gontarka-Parciaki (127 tys. zł), Kobylaki, Czarzaste, Korysze, Wólka (30 tys. zł).
W br. modernizacji doczeka się droga powiatowa Chorzele-Krasnosielc (95 tys. zł), droga Kobylaki, Wólka, Kobylaki, Korysze (20 tys. zł) i ośrodek zdrowia w Żelaznej (40 tys. zł).
Na sporządzenie planu zagospodarowania przestrzennego, wieloletnich planów inwestycyjnych i strategii gminy radni zapisali 90 tys. zł, na zakup sprzętu komputerowego - 20 tys. zł, a na modernizację budynku administracyjnego - 80 tys. zł.
Nieco gminnego grosza (485 tys. zł) popłynie także do szkół. Kontynuowane będą modernizacje szkół podstawowych w Małowidzu (10 tys. zł), w Parciakach (100 tys. zł), w Jednorożcu (80 tys. zł), w Drążdżewie Nowym (70 tys. zł), w Żelaznej Rządowej (60 tys. zł), w Olszewce (10 tys. zł), w Ulatowie Pogorzeli (40 tys. zł), w Połoni (10 tys. zł). Na budowę SP w Jednorożcu przeznaczono 95 tys. zł, na modernizację SP w Lipie - 10 tys. zł i na modernizację budynku przedszkola w Jednorożcu - 10 tys. zł.
Kontynuowana będzie także rozpoczęta w 2002 roku budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji w Jednorożcu (w sumie inwestycja rozłożona na lata 2002-2006 pochłonie 4 mln zł, na rok 2004 radni przeznaczyli z własnych środków 200 tys. zł i 800 tys. zł postanowili pożyczyć). Na kontynuację budowy wysypiska śmieci zapisano 10 tys. zł, a na zakup pojemników na śmieci 200 tys. zł (w tym: 40 tys. zł z kasy gminy).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki