MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inwestycje ponad plan

ar
Nowa stacja ujęcia wody
Nowa stacja ujęcia wody A. Rusinek
Już niebawem niektóre wsie w gminie Czerwonka - Janpole, Ulaski, Lipniki - będą miały znacznie lepszą wodę i lepsze ciśnienie w kranach. Wiąże się to z zakończeniem największej tegorocznej gminnej inwestycji - budowy stacji ujęcia wody w Jankowie.

W pełni zautomatyzowana stacja zostanie oddana do użytku w końcu listopada. Koszt inwestycji wyniósł 501 tys. złotych. Gmina złożyła wniosek do WFOŚ o pożyczkę w wysokości 90 proc. poniesionych przy budowie stacji kosztów. Wniosek został przyjęty, pożyczka przy spełnieniu wymaganych warunków może być w połowie umorzona.
Znaczną część gminnych inwestycji stanowią także nowe drogi. Świeżym asfaltem mogą dziś cieszyć się mieszkańcy Kałęczyna, Ponikwi i Gut. Dokończono też asfalt w samej Czerwonce. Jeszcze w tym roku będzie budowana droga z Czerwonki do Perzanowa. Na budowę nowych dróg gmina wyda w tym roku prawie 210 tys. złotych, w tym 40 tys. uzyskanych z Urzędu Marszałkowskiego. Około 40 tys. przeznaczono na utrzymanie dróg żwirowych i ich przygotowanie do modernizacji w przyszłym roku.
Ponadto wydano 36 tys. złotych na remont Urzędu Gminy, 22 tys. złotych na remonty w Szkole Podstawowej, w planie jest jeszcze modernizacja kuchni w gimnazjum.
- Zrobiliśmy więcej, niż było zaplanowane w planie inwestycyjnym - mówi wójt Henryk Kozłowski. - Staraliśmy się po prostu uzyskać pomoc finansową z zewnątrz. W przyszłym roku mamy nadzieję wybudować kilka kilometrów dróg, bo do poprawy infrastruktury zobowiązuje nas także tytuł gminy "Fair play", który w tym roku po raz drugi zdobyliśmy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki