Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Internauto! Rewolucja w Internecie. Wydawcy wprowadzają opłaty

sxc.hu
sxc.hu
Po gazetę idziemy do kiosku, żeby czytać w sieci należy wykupić abonament.

Szykują się drobne opłaty za niektóre artykuły opublikowane w internecie. Czytelnicy będą płacić, jak za teksty drukowane w gazecie.

Chodzi o to, co najbardziej wartościowe i najbardziej kosztowne. Teksty, które wymagają dużego nakładu pracy autora oraz specjalistycznej wiedzy.

Grupa największych polskich wydawców prasy już ma partnerskie umowy ze słowacką spółką Piano Media. To ona uruchomi system płatności za niektóre teksty w internecie. Dostęp do tych tekstów na wszystkich serwisach współpracujących z Piano zapewni abonament. Pozostałe artykuły (ogromną większość) będzie można czytać po dawnemu - bezpłatnie.

Dlaczego mamy płacić za coś, co w sieci można znaleźć darmo? - spyta wielu internautów. - Bezpłatne są choćby informacje na forach internetowych, istnych kopalniach wiedzy.
- To nie są kopalnie wiedzy, ale swego rodzaju śmietniska! Gdy czytam w sieci niektóre porady, włos mi się jeży - mówi mec. Michał Wierzchowiecki.

- Kto nie ma wiedzy prawniczej, ten może narazić czytelników na bardzo poważne kłopoty. Również finansowe - uświadamia mec. Wierzchowiecki.

Pół biedy, jeśli stracimy pieniądze. Gorzej, gdy stracimy zdrowie po "poradzie" internetowego szarlatana. A złe podpowiedzi, nietrafne diagnozy, chybione interpretacje przepisów są w sieci… nieuniknione. Bo internet to worek bez dna. Wszyscy mogą doń wrzucić wszystko, nie biorąc odpowiedzialności za jakość.

- Nie ma filtrów, które by oddzielały prawdziwe informacje od fałszywych. To oznacza również, że każdy może napisać to, co uważa za słuszne - mówi Tomasz Szular, informatyk i finalista światowego konkursu Google Earth. - Co innego, gdy mamy do czynienia z portalem typowo poradnikowym, który ktoś firmuje swym imieniem i nazwiskiem. Tam powinna być wysoka jakość.

Dlatego warto korzystać z płatnych poradników renomowanych wydawców prasy. Wydawców obowiązuje prawo prasowe. Nakłada ono na dziennikarzy obowiązek dopełnienia szczególnej staranności i rzetelności podczas zbieraniu materiałów. Dlatego dziennikarze pisząc artykuły, konsultują się z ekspertami, np. doświadczonymi prawnikami, psychologami, bankowcami, lekarzami. Dzięki specjalistom, artykuły czy poradniki są wartościowe, wiarygodne i niezbędne w codziennym życiu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki