Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Informacja i usługi

(r)
Pracownicy Centrum Informacji: Iwona Konopka, Joanna Rostkowska, Iwona Skowrońska i Roman Płodziszewski
Pracownicy Centrum Informacji: Iwona Konopka, Joanna Rostkowska, Iwona Skowrońska i Roman Płodziszewski A. Rusinek
Od 1 grudnia w Szelkowie działa Gminne Centrum Informacji. - Powstało dzięki udziałowi gminy w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu aktywacji zawodowej absolwentów "Pierwsza praca". - Otrzymaliśmy na stowarzyszenie GCI 43.700 zł, gmina dołożyła

19.900 zł - informuje Krzysztof Kacprzycki, sekretarz gminy.
W GCI zatrudnionych jest obecnie osiem osób, w tym pięcioro stażystów w ramach Programu "Pierwsza praca" (co oznacza, że płaci Powiatowy Urząd Pracy). Centrum zlokalizowane jest w Domu Kultury, wyposażone w komputery, kserokopiarkę, faks. Mieszkańcy mogą tu nie tylko zasięgać informacji na temat ofert pracy, zmian związanych z wejściem do Unii Europejskiej, ale także korzystać, za drobną opłatą, z Internetu, kserokopiarki, faksu, skanowania. Ten rodzaj usług cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza u młodych ludzi.
- Ściągamy także z Internetu wnioski o numery ewidenycjne, które rolnicy muszą składać do ARiMR w sprawie dopłat. Pomagamy te wnioski wypełniać - informuje Roman Płodziszewski.
- Zbieramy również oferty pracy, z Internetu albo z "Tygodnika Ostrołęckiego". Duże zainteresowanie wywołała oferta pracy w Niemczech, którą otrzymaliśmy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Niedługo ma być uruchomiony "kiosk pracy". Będzie go prowadził Piotr Jasiński, kierownik naszego zespołu. Ma to polegać na tym, że ludzie będą mogli zgłaszać, jakiej pracy poszukują, a my będziemy starali się szukać dla nich odpowiednich propozycji - mówi Iwona Konopka.
Najmniejszym zainteresowaniem, jak na razie, cieszy się informacja związana z Unią Europejską.
- Dotychczas zgłosił się do nas jeden przedsiębiorca z pytaniem, jakie szanse będą miały małe firmy w Unii, czy będą mogły także za granicą sprzedawać towary - informują pracownicy Centrum. Przewidują, że przed 1 maja zainteresowanie warunkami wejścia do Unii będzie wzrastać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki