Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Imperium bezrobotnych do sądu

jp
Coraz bliżej procesu w sprawie Ostrołęckiego Ruchu Wspierania Przedsiębiorczości. Jeszcze przed sylwestrem, albo w pierwszych tygodniach stycznia do sądu ma zostać wysłany akt oskarżenia przeciwko 85 osobom zamieszanym w sprawę kursów i szkoleń dla bezrobotnych. A to tylko jeden z dwóch wątków śledztwa dotyczącego stowarzyszenia, które postawiło sobie za cel walkę z bezrobociem i wspieranie przedsiębiorczości.

- W tej chwili akt oskarżenia jest przepisywany - powiedział nam 23 grudnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Lech Dąbrowski. - Jeżeli uda się go szybko przepisać, wyślemy akt oskarżenia do sądu jeszcze w tym roku. Jeżeli się nie uda, należy się tego spodziewać w styczniu.

Prokuratura oskarżyła członków i współpracowników ORWP glównie o poświadczenie nieprawdy, fałszerstwa i wyłudzenia.
85 osób w akcie oskarżenia czyni przyszły proces niemal niemożliwym do przeprowadzenia. Dlaczego Prokuratura Okręgowa w Płocku nie podzieliła śledztwa na bardziej szczegółowe wątki obejmujące mniejszą liczbę osób? Prokurator Lech Dąbrowski mówi, że sąd, do którego trafi akt oskarżenia, sam może podzielić sprawę na kilka wątków.
- Spodziewamy się, że część oskarżonych dobrowolnie podda się karze i już tylko z tego tytułu ich ubędzie - mówi prokurator Dąbrowski.

Według informacji uzyskanych przez nas w Płocku, oskarżeni w sprawie ORWP będą dwaj posłowie z naszego okręgu: Stanisław Kurpiewski i Zbigniew Deptuła.
Po tym jak zostanie sporządzony akt oskarżenia w wątku szkoleniowym, będzie napisany kolejny akt, tym razem w wątku dotyczącym pożyczek dla bezrobotnych. Tu zarzuty ma postawione ponad 50 osób i tyle nazwisk ma liczyć drugi akt oskarżenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki