Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ilona Gołębiewska z pow. wyszkowskiego napisała książkę

red.
Zaskakujące zdarzenia, niezwykli ludzie i tajemnica - tak w wielkim skrócie można opisać "Powrót do starego domu" Ilony Gołębiewskiej.

Alicja Pniewska ma 37 lat. Jej małżeństwo właśnie się rozpadło, straciła lukratywną posadę, została bez dachu nad głową. Uciekając przed swoim zrujnowanym życiem, znajduje schronienie w starym rodzinnym domu w malowniczej miejscowości Pniewo... Zaskakujące zdarzenia, niezwykli ludzie i tajemnica sprzed lat wystawią Alicję na ciężką próbę. To opis "Powrotu do starego domu" Ilony Gołębiewskiej.

Pewnej upiornej nocy spotyka Dziada – legendarnego uczestnika wydarzeń, które przed kilkudziesięcioma laty wstrząsnęły Pniewem. Otrzymuje od niego pamiętnik swojego dziadka Jana, który opisuje w nim piekło wojny. Nieoczekiwanie w starej szafie na strychu Alicja znajduje dokument odkrywający przed nią kolejne tajemnice przeszłości. Na idealnym dotąd wizerunku jej rodziny powstaje rysa...

Tragiczny los małego Michałka całkowicie zmieni podejście Alicji do życia, a miłość upomni się o nią w najmniej spodziewanym momencie. Czy prawda o przeszłości rodziny pozwoli odnaleźć jej szczęście u boku kochanego mężczyzny?
Prawdziwa, poruszająca i trzymająca w napięciu do ostatnich stron książka o sile ludzkich pragnień i marzeń. Daje wiarę i nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno, by budować swoje życie od nowa. Przenosi do świata dziecięcych wspomnień i miejsca, które w sercu każdego człowieka ma szczególne znaczenie – do rodzinnego domu.

Ilona Gołębiewska (ur. 24 marca 1987 r.) - doktor nauk społecznych, pedagog, terapeuta, socjolog, trener komunikacji, wykładowca akademicki. Poetka, debiutowała w 2012 r. tomem poezji „Traktat życia” (Miniatura). Jest członkiem Światowego Stowarzyszenia Poetów (Movimiento Poetas del Mundo). Jej wiersze są tłumaczone na język angielski, rosyjski, francuski i szwedzki. Autorka książki naukowej „Obraz starości w prozie Marii Kuncewiczowej” (Miniatura 2013). Autorka kolejnych dwóch książek naukowych (obecnie w procedurze redakcyjnej), kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących pamięci kulturowej i społecznej, gerontologii, andragogiki, edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, edukacji regionalnej, komunikacji społecznej oraz mass mediów. Jest producentem teledysków, kompozytorem piosenek, zajmuje się fotografią artystyczną, grafiką komputerowa, pisze scenariusze, skecze, eseje i felietony. Gdy pisze, ucieka do starego drewnianego domu na mazowieckiej wsi, w którym czas się zatrzymał. Uwielbia pracę z innymi ludźmi, długie podróże do zapomnianych miejsc, czytanie książek po nocach oraz zapach świeżej kawy o poranku.
Autorka internetowego bloga „Ilona Gołębiewska – inspiracje literackie i naukowe” oraz bajek, baśni, opowiadań, książek dla dzieci i młodzieży, a także kilku książek z działu beletrystyki (które czekają w szufladzie na swój czas). Pomysłodawczyni i realizatorka autorskiego projektu literacko-artystycznego „Dziecka Świat”, którego założeniem jest popularyzacja literatury i poezji dziecięcej z wykorzystaniem muzyki i multimediów. Jest miłośniczką literatury polskiej i obcej, kultury Hiszpanii, poezji śpiewanej, literatury dziecięcej oraz rękodzieła kultury kurpiowskiej.
Stypendystka ministra nauki i szkolnictwa wyższego w roku akademickim 2010/2011. Uczestniczka ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych. Od 2010 członek zespołu badawczego w ramach polsko-rosyjskiego projektu badawczego „Collective memory as a means for socialization and identification: Russia and Poland” realizowanego przez Państwowy Uniwersytet Nauk Humanistycznych w Moskwie. Członek zespołu badawczego w ramach grantu badawczego „Lata 1944/1945 w Warszawie – w zbiorowej pamięci Polaków i Rosjan. Trudne wspólnoty pamiętania i kłopotliwe miejsca pamięci”. Laureatka konkursów studenckich: Studencki Nobel 2010 i 2011 oraz Primus Inter Pares 2011 (na poziomie uczelnianym i wojewódzkim). Jej zainteresowania naukowe oscylują w takich obszarach nauki jak: pedagogika twórczości, sztuka i literatura, historia, pamięć indywidualna i zbiorowa, historia szkolnictwa i oświaty, andragogika, pedagogika społeczna, kultura i historia regionu, komunikacja społeczna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki