III Mazowieckie Forum Samopomocy Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego

Artykuł sponsorowany Mazowieckie Centrum Pomocy Społecznej
Mazowieckie Centrum Pomocy Społecznej
„Część leczenia zależy od woli wyleczenia.” SENEKA MŁODSZY

Zdrowie psychiczne, dobrostan emocjonalny to wartości szczególne ważne. O tym, w jaki sposób zawalczyć o siebie, jak poradzić sobie z kryzysem oraz jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne będzie traktować organizowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej „III Mazowieckie Forum Samopomocy Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego”. Konferencja odbędzie się 2 grudnia 2021 r. w Centrum Konferencyjnym ADN (Browary Warszawskie) w budynku GH, ul. Grzybowska 56, 00-844 Warszawa, w godzinach 8.30-16.30.

W trudnym czasie o trudnych sprawach trzeba i warto rozmawiać. Ważne jest by pokazywać rozwiązania i dawać nadzieję wszystkim potrzebującym. Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej od lat przeciwdziała wykluczeniu społecznemu oraz wsłuchuje się w potrzeby osób zagrożonych tym zjawiskiem. Niniejsze wydarzenie jest odpowiedzią na potrzeby osób dotkniętych kryzysem. Celem konferencji jest zatem zaprezentowanie działalności ruchów samopomocowych ze szczególnym uwzględnieniem twórczości osób chorujących psychicznie oraz zaprezentowanie niezwykle ważnej roli doradców ds. zdrowienia. Ponadto, podczas konferencji zostanie omówiona sytuacja osób star-szych cierpiących na choroby otępienne, w tym chorobę Alzheimera. Niezwykle istotnym punktem konferencji będzie także zaprezentowanie wyników pierwszej ewaluacji pilotażowego projektu pn. „Udzielenie pomocy i oparcia społecznego dla osób starszych chorujących psychicznie – utworzenie Dziennego Domu Pobytu dla osób starszych z chorobami otępiennymi, w tym chorobą Alzheimera”.

III Mazowieckie Forum Samopomocy ma stanowić rzetelną i kompletną odpowiedź na potrzeby osób w kryzysie psychicznym oraz tych, które z takiego kryzysu wychodzą. Nadto Forum winno stać się również drogowskazem pokazującym kierunki rozwoju działań samopomocowych tak bardzo potrzebnych w dzisiejszych czasach. Mając powyższe na uwadze, konferencja w swym programie, prze-widuje szereg działań od wykładów, przez zajęcia warsztatowe, aż po indywidualne konsultacje. Powyższe działania zostaną poprowadzone przez ekspertów przez doświadczenie tj. członków grupy TROP, jak również przez osoby naukowo związane z problemem zdrowia psychicznego, w tym m. in. dr. hab. prof. APS Pawła Bronowskiego oraz dr. hab. prof. UJ Huberta Kaszyńskiego, a także pracowników Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych.

Podczas wydarzenia zostaną również poruszone następujące tematy:

  • Kurs "Doradcy ds. Zdrowienia" – nowe możliwości edukacyjne dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego;
  • Kryzys, twórczość a zasoby w procesie zdrowienia;
  • Twórczość osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego: wirtualna wystawa „Twórczy trop”;
  • Chad’owy artysta to niezła asysta;
  • Wokół kluczowych dylematów podejścia service users involvement w obszarze zdrowia psychicznego.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, organizacji pozarządowych jak również osób związanych z tematyką pomocy i oparcia społecznego oraz form samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi jak również z tematyką metod zapobiegania kryzysom związanym z zaburzeniami psychicznymi u osób starszych.

Do udziału w konferencji zgłosić się można poprzez platformę rekrutacyjną dostępną na stronie www.mcps.com.pl do dnia 26 listopada 2021

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki