II Makowski Duathlon. Setka walczyła, wygrał Żebrowski (wideo)

Na starcie makowskiego duathlonu stanęło ponad stu zawodników.
Na starcie makowskiego duathlonu stanęło ponad stu zawodników. Fundacja Kocham Maków
Ponad sto zawodniczek i zawodników stawiło się na starcie II Makowskiego Duathlonu poświęconego pamięci Jerzego Zelmana. To ponad dwa razy więcej uczestników, niż w pierwszej edycji zawodów.

- Bardzo się cieszymy z tak dużej frekwencji, zwłaszcza, że w tym samym czasie w naszym regionie obywało się wiele ciekawych imprez sportowych - podkreśla jeden z organizatorów Bartosz Packo z Fundacji Kocham Maków. - W porównaniu do zeszłorocznego duathlonu podniósł się też poziom sportowy. Czas zwycięzcy pierwszej edycji pozwoliłby na zajęcie dopiero dziewiąte miejsca, w tegorocznych zawodach.

Najszybciej trasę biegową (5 km) pokonał urodzony w Makowie Mazowieckim Krzysztof Żebrowski, który wyrobił sobie około trzyminutową przewagę nad kolejnymi zawodnikami. Po biegu zawodnicy wsiadali na rowery i udawali się na trasę kolarską (21,5 km). Ostatnim akcentem zawodów był ponownie bieg (2,5 km).

Zwycięzcą II Duathlonu Makowskiego został Krzysztof Żebrowski, któremu pokonanie całej trasy 1:00:53. Warto przy okazji nadmienić, że triumfator zawodów jest złotym medalistą Mistrzostwa Polski na dystansie 1500 metrów. Pokonanie go w biegu na trasie makowskiego duathlonu było dla większości wręcz niemożliwe.

Za plecami Krzysztofa Żebrowskiego toczyła się zacięta walka o kolejne pozycje. Jako drugi na mecie z ponad dwuminutową stratą, zameldował się Arkadiusz Recław, reprezentujący Vege Runners. Podium dopełnił reprezentujący TRI Sferę Marcin Barszcz. Do drugiego miejsca stracił 24 sekundy. Na miejscu czwartym finiszował Adam Roman (1:05:01). Piąte miejsce zajął Marcin Loryś z WKS Oleśniczanka (1:05:15). Kolejne miejsca na mecie zajmowali: Radosław Kord z Barczewa (1:05:39) oraz Paweł Wiśniewski (1:05:51) - przedstawiciel licznie reprezentowanego w Makowie Lidera Winnica, Kamil Szerszeń z Bydgoszczy (1:06:04), najmłodszy zawodnik pierwszej dziesiątki. Dziesiątkę zawodników dopełnił Marek Piekarski z Bydgoszczy (1:08:12).

Wśród pań najlepsza okazała się Dorota Brzostek z Warszawy (1:18:12), która prowadziła praktycznie od startu do mety. Jako druga na mecie zameldowała się Agnieszka Kochaniak (1:20:38). Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Trucht Tarchomin Team Dorota Lilkowska (1:21:42).