II liga. Świetny start play-off dla Energi Net Ostrołęka

Siatkarze Energi Net Ostrołęka rozpoczęli fazę play-off od zwycięstwa. Podopieczni Mateusza Mielnika wytrzymali presję i wygrali na wyjeździe z Metrem Warszawa 3:0. Już tylko krok dzieli ich od awansu do drugiej rundy fazy pucharowej.

Ostrołęczanie przystąpili do meczu pewni siebie, ale równocześnie z szacunkiem do rywala. Wynikało to z tego, że bilans meczów w rundzie zasadniczej był remisowy. W Warszawie wygrali gracze Energi Net, z kolei w Ostrołęce lepsi byli zawodnicy ze stolicy. Tym razem już pierwszy set pokazał, że nerwy lepiej wytrzymują gracze z Ostrołęki. Wygrali oni 25:15 i dobrze weszli w mecz. Kolejny set zakończył się już grą na przewagi - 26:24 dla Energi Net.

W trzecim secie biało-czerwoni prowadzili już 21:12, a w tym momencie... do gry wrócili gracze Metra. Zaczęli dobrze zagrywać, dzięki czemu odrobili straty i doprowadzili do przedłużenia seta. Ostatecznie 29:27 wygrali jednak ostrołęczanie, a cały mecz zakończył się wynikiem 3:0. MVP meczu został Arkadiusz Piasta.

- Lepiej utrzymaliśmy emocje w tym meczu. Bardzo pomogli nam kibice, którzy dziś nas dopingowali w hali rywala. Już teraz serdecznie zapraszam na mecz rewanżowy - komentuje Mateusz Mielnik, trener Energi Net. Spotkanie, o którym mówi, zostanie rozegrane 8 kwietnia w hali im. A. Gołasia.

Metro Warszawa - Energa Net Ostrołęka 0:3 (15:25, 24:26, 27:29)

Energa Net: Tomczak, Szwaradzki, Guzewicz, Zalewski, Macyra, Piasta, Kowalczyk (libero) oraz Nurczyński (libero), Zdrojewski, Graczyk, Wojtkowski.